Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sermaciej

Komputer się wyłącza

Polecane posty

Z niewiadomego powodu mój komputer wyłącza się, gdy włączam grę bardziej wymagającą niż Worms Armageddon czy AdVenture Capitalist (choć ostatnio i przy tej się wyłączył). Nie przegrzewa się - według HWMonitor temperatury to mniej niż 40 stopni Celcjusza. Wyłączanie wygląda jak zanik napięcia na ułamek sekundy, po którym komputer sam się włącza.

Specyfikacja:

Płyta główna MSI B85-G43

Ram 2x Goodram DDR3 PLAY 1866 4GB

Dysk Seagate 1TB ST1000DM003

grafika Asus Radeon R9 270

procesor Intel i5-4590 3,3 GHz

zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według HWMonitor temperatury to mniej niż 40 stopni Celcjusza
Wszystkich podzespołów ? Bo przy bardziej wymagających grach wydaje mi się to niezbyt realne. Jeżeli to dla Ciebie nie jest duży problem, to na początek możesz zerknąć do obudowy i sprawdzić, czy aby na pewno wszystkie wiatraki się kręcą (szczególnie te od CPU i GPU).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy karta jest dobrze osadzona w slocie PCIe oraz czy dodatkowe zasilanie karty graficznej jest dobrze podłączone.

Przy tych dwóch tytułach, o których piszesz, istnieje szansa, że karta nie wchodzi w ogóle w tryb 3D i dlatego one działają poprawnie. I być może to przy przełączaniu trybu (i tym samym napięcia oraz zegarów) pojawia się problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według HWMonitor temperatury to mniej niż 40 stopni Celcjusza
Wszystkich podzespołów ? Bo przy bardziej wymagających grach wydaje mi się to niezbyt realne. Jeżeli to dla Ciebie nie jest duży problem, to na początek możesz zerknąć do obudowy i sprawdzić, czy aby na pewno wszystkie wiatraki się kręcą (szczególnie te od CPU i GPU).

Nie przegrzewa się, bo często wyłącza się szybko po włączeniu. Czasami się nie wyłącza, np. przed chwilą pograłem w Magickę 2 (i temperatury były już wyższe, GPU 60 stopni), co eliminuje teorię Sevarda.

Coś jeszcze może być problemem oprócz zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...