Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Empirek

Problem z uruchomieniem pc.

Polecane posty

Dzień dobry/Witam/Hej :)) Jak kto lubi ^^

Mam pewien problem a z doświadczenia wiem że tutaj na forum z uzyskaniem odpowiedzi problemu nie ma dlatego zwracam się do was użytkoników cda :)

Znajomy chciał wywalić komputer bo mu się nie włączał ani nic... A ze względu na to że wiem że pc'ta miał całkiem niezłego to za przysłowiowe piwko go od niego przygarnąłem i postawnowiłem go uruchomić.

Najpierw problemem był start, raz startował raz nie kwestia tego czy podpinałem ram/kartę graficzną a jak startował to był długi sygnał beep czyli brak ram/karty.

Niestety tak czy tak wszystko się kręciło, karta się grzała więc niby wszystko okej ale jednak nie... Ekranu na monitorze brak.

Czytałem masę w końcu zacząłem z poradnikami testować i sprawdzać.

Zasilacz jest sprawny, płyta również więc niby nie tu stoi problem.

Ram/dysk/kartę niestety nie mam jak sprawdzić za bardzo. A procesora wolałem nie odkręcać z braku pasty.

Ogólnie w końcu udało mi się temu zaradzić. Pomogło wyjęcie bateryjki i wyjęcie wszystkiego z obudowy. Komputer startuje po zwarciu pinów na płycie. Ale pojawił się nowy problem, główkuje, główkuje i nic mi nie przychodzi do głowy a ze względu na to że niedługo z domu wychodze stwierdziłem że napiszę na forum. Liczę że ktoś mi pomoże i jak wrócę będę wiedział co dalej próbować robić :))

Problem jest aktualnie taki. Komputer się uruchamia, wszystko się kręci itd, na monitorze pojawiają się 2 ekrany (dodam zdjęcia niżej) po czym znika 2 ekran i jest czarny ekran taki lekko podświetlony. Czekanie nic nie daję, komputer zatrzymuje się właśnie na takowym ekranie.

Zdjęcia ekranów:

post-1144250-0-84280800-1449755663_thumbpost-1144250-0-42045500-1449755666_thumb

Według jednego ekranu wydaje mi się że źle jest podłączony dysk lub właśnie dysk nie działa, niestety przy podłączeniu innego dysku taśmą ide (starszy dysk) ekrany wgl nie wyskakują.

Daje zdjęcia podłączeń:

post-1144250-0-45947800-1449755673_thumbpost-1144250-0-50685400-1449755678_thumb

Komputer przy uruchomieniu aktualnie wydaje 1 krótki dźwięk czyli niby wszystko w porządku.

Sprzęt jaki mam:

Zasialacz Modecom premium 400

Płyta Gigabyte GA-M61PME-S2

Ram: Samsung M378T5663RZ3 2GB

Karta graf: Niestety nie wiem co to, na jednej naklejce piszę REX-HD4350(B)

Dysk: Hitachi HDS721616PLA380 160GB

Będę wdzięczny za każdą radę :)

A gdy już komputer się uda uruchomić będę was prosił jeszcze o pomoc przy obudowie, może również źle podłączyłem coś ;d Ale to później.

Z góry serdeczne dziękuje i miłego dnia wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...