Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kirby91

Rozwiązany: Play LTE - jaki router i/lub modem do domu

Polecane posty

Dzień dobry!

Niedługo przechodzę do Play i mam zamiar podpisać umowę na internet do domu. Pytałem o routery/modemy, które Play oferuje w swojej ofercie, jednak albo nie byłem przekonany albo nie wiedzieli co mi powiedzieć ("niestety, jest to u nas nowy produkt i nie zaznajomiłem(am) się jeszcze ze specyfikacją").

A więc szukam urządzenia, które pozwoli na spokojne korzystanie z internetu w Play LTE.

Cena: do ok. 300zł

Usługodawca: Play

Szybkość łącza: do 75mb/s LTE

Ilość urządzeń: 2(3) (komputer stacjonarny, laptop, opcj. smart tv)

Router łączyłby się z siecią komórkową Play w LTE. Do komputera chciałbym go połączyć kablem ethernet, resztę urządzeń - przez WiFi.

Chciałbym mieć możliwość ograniczenia wykorzystania łącza dla WiFi (kabel > wifi).

Nie wiem, co mam jeszcze napisać. Mam nadzieję, że tyle starczy:)

Dziękuję z góry za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxyman42, a czy mógłyś mi powiedzieć, czy na Twoim ZTE MF28D jest możliwość ograniczenia wykorzystania łącza przez WiFi?

Dzisiaj podpisałem umowę i wziąłem do przetestowania Huawei B315, ale go na 99% oddam. Dałem "ping google.com -t" po czym na komórce puściłem filmik na Youtube na 720p i ping na kompie skakał od ~25ms do ~1000ms w przeciągu sekund. Nie ma żadnej opcji regulacji priorytetów, nawet QoS nie ma.

Zależy mi na tym, żeby nie mieć problemów z graniem przez internet kiedy inni użytkownicy korzystają z WiFi.

EDIT: Wczoraj oddałem Huawei B315. Teraz nie wiem jaki sprzęt kupić, by spełnił moje wymagania. Zastanawiałem się jeszcze nad użyciem takiego firmware jak Gargoyle, aby mieć kontrolę nad użyciem pasma przez konkretne urządzenia. Nigdy z tego nie korzystałem. Wiecie coś o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kirby91, tak przeglądam ustawienia i chyba tej funkcji nie ma. Co do ograniczenia to znalazłem tylko blokadę urządzeń, obecnie połączonych przez Wi-Fi ("czarna lista"). Jest też coś takiego jako "maksymalna liczba stacji", ale nie wiem za bardzo o co chodzi. Poza tym możesz ustawić limit transferu, ale to chyba nie ma tej funkcji co szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...