Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DracoNared

Problem ze slotem PCI (Asrock B85 Pro4)

Polecane posty

Hej, wszystkim.

Mam najprawdopodobniej problem ze slotem PCI w płycie głównej Asrock B85 Pro4, lecz nie jestem w stanie powiedzieć czy to wina płyty głównej, systemu czy może czegoś w BIOS.

Załatwiłem komp od kumpla (zakupiony w styczniu, więc komponenty jeszcze na gwarancji) i chciałem władować w bebechy kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy HD2 Advance. Jednakże system nie wykrywa żadnych zmian sprzętowych. Próbowałem sił z drugim slotem PCI, lecz również bez skutku. Próby instalacji wg instrukcji spalały na panewce (a próba instalacji sterowników bez wykrycia karty jest niemożliwa; chyba, że istnieją gdzieś sterowniki, o których nie wiem). Komp formatowałem raz po zakupie i drugi raz potem, myśląc, że coś pomieszałem ze sterownikami systemu, ale to nic nie pomogło (dla pewności zainstalowałem cały soft z płytki dołączonej do płyty głównej).

Problem na pewno nie leży po stronie karty dźwiękowej, bo wyciągnąłem ją działającą z innego kompa i potem włożyłem z powrotem (nadal działa). BIOS zaktualizowałem do najnowszej wersji. Kumpel sugerował problem z brakiem zasilania do slotów, ale jeszcze tego nie próbowałem. Widziałem też w internecie, że komuś zaczął slot działać po ponownym, mocniejszym przykręceniu płyty do obudowy, ale wydaje mi się to dziwne.

Czy macie może jakieś sugestie czy może po prostu wysłać sprzęt na gwarancji do sprzedawcy?

Cały sprzęt:

  • HDD: Seagate 1TB 7200RPM Sata3
  • RAM: Crucial Ballistix 16GB 1600Mhz 1.5V
  • Mobo: Asrock B85 Pro4
  • VGA: MSI Radeon R9 270
  • Zasilacz Cooler Master G450M
  • CPU: Intel Xeon E3-1231v3
  • SSD: Crucial MX100 256GB 500/330
  • LG DVD-RW GH24NSC0
  • Win7 Pro SP1

Dziękuję z góry za Waszą pomoc i czekam niecierpliwie na odpowiedzi z Waszej strony. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support z Asrocka napisał mi, że to prawdopodobnie jest wina tego, że karta powstała na długo przed UEFI BIOS (który działa zupełnie inaczej niż stary) i może po prostu być niekompatybilna z tym projektem BIOSu.

Tak to jest jak się kupuje kartę produkowaną w latach 2007-2009...

Kurde xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...