Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iselor

VMware Workstation Player - instrukcja jak dla blondynki

Polecane posty

Nie ukrywam że w kwestiach informatycznych to ja byłem dobry w latach 90 :P Teraz jestem bardzo do tyłu. Bardzo bym chciał by ktoś jak blondynce wyjaśnił mi jak działają tzw. wirtualne maszyny na przykładzie VMware Workstation Player. Mam XP, pewne rzeczy jednak nie działają nawet w trybie zgodności a chciałbym je uruchomić (mówię o grach pod win 95). W tym miesiącu przesiadam się na jakiś nowszy system i pewnie też będzie zonk z aplikacjami na XP. W ddoatku mam jedną grę na macowski OS i też mnie ciekawi czy za pomocą tego programu da radę jakoś to...pominąć. Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: maszyna wirtualna może pomysł, ale aby być w zgodzie z prawem - musisz mieć licencję na system, który emulujesz, a w przypadku starszych Windowsów zdobycie takiej może być problematyczne.

Na dłuższą metę chyba skorzystanie z gog-a, ew. Steama/Origina ma więcej sensu, zwłaszcza, iż może się jeszcze pojawić kwestia niekompatybilności sprzętowej.

Gry na stary Mac OS (sprzed X) nie są zgodne z x86 i musiałyby być uruchamiane w emulatorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...