Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Satreks

HP compaq 6710s - Bluescreen na świeżym systemie windows 8.1

Polecane posty

Witajcie,

Zdaję sobie sprawę, że ten laptop powinien dawno temu zostać zastąpiony czymś nowszym ale należy do mojego taty więc póki działa nie ma mowy o wymianie na nowy smile_prosty.gif Dlatego zwracam się do Was po pomoc sad_prosty.gif

Wymieniłem oryginalny dysk HDD na SSD Kingston KC300, na którym zainstalowałem windowsa 8.1. Na początku wszystko działało jak powinno po czym zaczęło wywalać bluescreeny. Po kilku podejściach zapisałem sobie błąd, który wyświetla się na bluescreenie: DPC_WATCHDOG_VIOLATION . Z pomocą wujka google doszedłem do wniosku, że to wina sterowników a z nimi jest problem bo HP wydało sterowniki tylko do windowsa 7. Poinstalowałem wszystko co się dało, dałem tacie ale bluescreen znowu wyskoczył. Pogrzebałem głębiej i znalazłem, że to może być wina przestarzałego oprogramowania na SSD więc zrobiłem upgrade a przy okazji jeszcze zauważyłem, że nie wgrał się sterownik do myszki bezprzewodowej, która jest schowana w lapku. Wyciągnąłem ją, kompa oddałem i tym razem długo nie było tego bluescreena ale niestety znowu wyskoczył kilka razy.

Skończyły mi się pomysły co jeszcze można zrobić z nim... RAMu ma 4 GB i to jest maksymalna ilość jaką może obsłużyć komputer a windows 7 64-bitowy chyba za dużo będzie ciągnął pamięci, żeby ten komputer dał radę płynnie ładnie chodzić.

Specyfikacja:

Intel Core 2 Duo CPU T7300 2 GHz

4 GB RAMu

64 bitowy windows 8.1 Pro

SSD Kingston KC300

Bardzo proszę o jakieś porady smile_prosty.gif

#### EDIT

Czy ten bluescreen może być powodowany przegrzewaniem się laptopa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...