Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheBizzy

Uszkodzony dysk twardy?

Polecane posty

Witajcie,

mam problem, najprawdopodobniej z dyskiem. Zaczęło się od tego, że w pewnym momencie komputer złapał kilkosekundową ścinę. Niby nic, ale wcześniej się to nie zdarzało. Następnie w HDTune zauważyłem w zakładce Health ostrzeżenie przy C5 current pending sector - 1 niestabilny sektor. Dnia następnego ten 1 niestabilny sektor ciągle wyświetlał się w zakładce. Nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić, korzystałem z komputera przez kilka godzin i nagle komputer znowu zaczął łapać zwiechy. Coraz bardziej, chodził coraz ciężej, okna nie reagowały na moje polecenia, menadżer zadań pojawiał się z ogromnym opóźnieniem...

W końcu komputer zawiesił się na dobre wiec go zresetowałem. W tym momencie komputer już nie chciał się załadowac, wyrzuca mi BSOD unmountable boot volume (dosłownie przez ułamek sekundy, musiałem resetować komputer kilka razy, żeby wyłapać te wyrazy z ekranu), potem wyskakuje, że komputer ładuje automatyczną naprawę, a następnie czarny ekran i tyle. Moge resetować, ale ciągle to samo, BSOD, automatyczna naprawa i tak w kółko.

Poczytałem troche, prawdopodobnie to wina uszkodzonego dysku, prawda? W tej chwili włożyłem płytę z windowsem do napędu i sprawdzam dysk komendami z wiersza poleceń. Póki co nic nie zauważyłem.

A oto mój dysk: http://www.morele.ne...d10ezex-479659/

Co sądzicie? Jakieś pomysły? Pierwszy raz mam chyba jakieś problemy z dyskiem. Zanosi się pewnie na wymianę na nowy?

Pozdrawiam

Reszta mojego sprzetu to:

Intel Core I5 2500k 4.3Ghz

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083)

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Karta graficzna Nvidia Gefore GTX 970

Pamięć ram 8gb

UPDATE: Po sprawdzeniu dysku wierszami poleceń udało mi się załadować system, teraz jednak zamiast 1 niestabilnego sektora mam ich 14. sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...