Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliee0

Router z dekodera Horizon, szajs UPC

Polecane posty

Witam,

będę zmieniał umowę z UPC i zabiorą mi router Thomson, który i tak już jest szajsem i dadzą mi jakiś dekoder Horizon z nagrywarką, w którym jest i TV i router i wszystko. Z zasady wiem, że takie all in one to najczęściej największy shit, dlatego chciałbym zapytać o jakieś opinie ludzi, którzy to mają. Wie ktoś jak to się sprawuje? Obecny routero-modem Thomsona to porażka - niestabilne WiFi, często problemy nawet na kablu, a helpdesk UPC mówi, że nic nie mają w logach.

Jest sens do tego dekodera Horizon dokupić swój prywatny router i wyłączyć wszystkie bajery od UPC i przepuścić neta przez własny router czy raczej będzie jeszcze gorzej? Jeśli te urządzenie to taki syf to zdecyduję się chyba jechać na tym Thomsonie dalej... Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do mojego bloku tylko UPC dochodzi... Kiedyś była Astra czy coś, ale to chyba weszło w skład UPC. Niestety Vectry nie ma.

Więc jeśli ma ktoś taką konfiguracją, że router z tym Horizon i do tego własny router to proszę o opinie jak takie coś się sprawuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to Horizon pod tym względem jest jeszcze gorszy od Thomsona (a twardy reset bywa do tego uciążliwy).

Problem w tym, że alternatywą jest Thomson z szansą (małą) na Cisco, z tym, że oba da się przestawić na tryb bridge'a i podłączyć jakiś lepszy własny router.

Co do alternatywy to w Warszawie de facto czegoś poza UPC, Vectrą, Multimediami i Orange nie będzie - z czego UPC jest najmniej bolesne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z UPC i powiedzieli, że jest możliwość (ale nie na 100%), że dostanę sam modem kablowy, a do TV dekoder będzie oddzielnie, czyli powinno być okej, tylko że ile razy UPC mówiło mi tak, a robili inaczej... Poza tym niestety w tym Thomsonie nie ma trybu bridge. Co do modemu to miałoby to być jakiś Ubee, a opinii o tym zero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przychodzi do mnie typ od UPC w poniedziałek i będzie miał oddzielny dekoder do TV i modem do internetu, ale sami nie wiedzą co dadzą, bo zależy od stanu na magazynie, więc będzie niespodzianka. :D Tak czy siak chyba i tak mają tylko Ubee i Technicolory. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon powiedzieli, że przyniosą modem kablowy i dekoder z nagrywarką, a przynieśli sam dekoder i to do tego bez nagrywarki, do tego z umową za cenę dekodera z nagrywarką. Technik tak szybko jak wszedł to wyszedł, bo nie miał co robić, a do UPC poleciała reklamacja. Nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Dzwoniłem ponownie i powiedziano mi, że modemów kablowych nawet nie mają i że mogą mi jedynie zaproponować Ubee EVW3226, który można postawić jako bridge, więc nie powinno być źle, ale i tak marzy mi się zwykły modem Cisco. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...