Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dracollo

Dobry router do neostrady - Dziwna synchronizacj

Polecane posty

  • Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia.
  • Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym (Neostrada, Netia, UPC, Multimedia czy jakiś osiedlowy dostawca).
  • Jaką masz szybkość internetu?
  • Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe).
  • Ile urządzeń będzie działało w sieci?
  • *** Jeżeli będziesz dzielił pasmo internetowe (np. PC nr 1 ma mieć 5 Mb/s a PC nr 2 max 1 Mb/s) to napisz nam o tym.
  • Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N lub AC (tj. karty sieciowe lub inne routery w sieci). **
  • Twoje dodatkowe uwagi i prośby.

1. Im taniej tym lepiej, ale chcę coś niemalże bezawaryjnego - budżet do 1000zł.

2. Neostrada

3. 80mb

4. --------

5. 4-6 urządzeń kablowo i przynajmniej 10 bezprzewodowo, przy czym czasami liczba urządzeń po wifi może zwiększyć się nawet dwukrotnie.

6. Nie będę dzielił pasma.

7. Mam.

8. Na koniec zostawiłem sprawę synchronizacji. Mieszkam w centrum Wrocławia (ale niestety nie mam możliwości internetu po światłowodzie.)w zeszłym roku miałem internet do 40mb i faktycznie działał do do 40mb. Zaproponowali mi zwiększenie prędkości do 80mb i "nowoczesny router Funbox", i... od tamtej pory mam problemy. Funbox synchronizuje mi się na 30-35mb + czasami potrafi stracić połączenie na dosłownie kilka sekund. Zgłosiłem sprawę i technik, który przyszedł z jakimś swoim urządzeniem pomiarowym zbadał sieć - u niego synchronizacja wynosiła jakoś 81 czy tam 85mb, a gdy zapytałem dlaczego ja się synchronizuję na 30, a on na normalnej prędkości 80 to powiedział, że jego sprzęt po prostu wyciska wszystko co można z łącza. Chciałbym router, który potrafi to samo. Myślałem o Fritzbox! 3490/7490, ale obawiam się, że nic może się nie zmienić. Dlatego postanowiłem napisać temat tutaj - a nóż ktoś się zna na sieciach i coś mi doradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...