Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tesu

Wzmocnienie sygnalu wifi

Polecane posty

Potrzebuje porady odnosnie wzmocnienia sygnalu wifi na stacjonarce. Sytuacja wyglada nastepujaco: router znajduje sie w salonie na parterze (razem z lapkiem, Steam Linkiem i PS3 podpietymi pod niego), natomiast moja gamingowa stacjonarka jest na pietrze w pokoju po przeciwleglej stronie budynku i laczy sie z routerem przez wifi. Zeby bylo latwiej narysowalem to na obrazku ponizej:

fZJO8Q7.jpg

Internet mam od UPC/Virgin Media, jego predkosc to 140 Mb/s. Podczas zwyklego przegladania internetu, ogladania filmow w wysokiej rozdzielczosci na YT, streamowania muzyki ze Spotify czy grania w niektore gry online (World of Warcraft, Heroes of the Storm, World of Warships, Elite Dangerous) na stacjonarce nie mam powodow do narzekania. Problemy zaczynaja pojawiac sie natomiast w przypadku streamowania obrazu ze stacjonarki na Steam Link w salonie, podczas ktorego wystepuje stale opoznienie od sekundy do nawet trzech-czterech sekund i gubienie sie ostrosci obrazu oraz przy szybszych grach multiplayer - w Rocket League trwajace sekunde lagi pojawiaja sie co kilka sekund czyniac te gre praktycznie niegrywalna, w COD czy BF choc bardziej sporadycznie, to rowniez zdarzaja sie opoznienia. Dodam jeszcze tylko, ze zazwyczaj sila sygnalu to 3, czasem 4 kreski na 5 mozliwych. Pobierajac gre ze Steam na stacjonarce maksymalny transfer to jakies 2-2,2 MB/s, podczas gdy na znajdujacym sie w salonie lapku podpietym kablem do routera gry ze Steam pobieraja sie z predkoscia przynajmniej 12 MB/s. Teoretycznie moglbym pociagnac kabel, ale nie dosc, ze potrzebowalbym go wtedy jakies 30 metrow, to prawde mowiac wolalbym uniknac ciagniecia go przez caly dom.

Myslalem o zakupie ktoregos z urzadzen firmy Fritz! umozliwiajacych utworzenie sieci LAN przy wykorzystaniu domowej instalacji elektrycznej zamiast ciagniecia kabli, ale oczywiscie wymagaja, zeby obydwa adaptery byly podpiete do tej samej sieci elektrycznej, a niestety u mnie w domu parter i pietro to dwie oddzielne instalacje elektryczne.

Jakies pomysly jak rozwiazac ten problem i znaczaco wzmocnic sile i stabilnosc polaczenia na stacjonarce, zebym bez obaw zasiadl do multi w nadchodzacym Battlefroncie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z antenami przy routerze sprobuje, ale nie sadze, zeby cokolwiek to dalo. Lepsza antene przy kompie juz mam, wiec tu tez pole manewru jest ograniczone. Najbardziej sensownym rozwiazaniem bylby chyba repeater, tylko na nich nie za bardzo sie znam i nie wiem, ktore modele sa warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...