Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qnik123

Dziwne artefakty

Polecane posty

Witam, problem polega na tym, że będąc np. w przeglądarce albo oglądając pulpit przeskakują mi piksele tak jak jest to widoczne na screen'ie. W grach wszystko działa bez zarzutu. Karta graficzna sprawna oraz nie przegrzewa się.

Co najlepsze, owe "cuda" pojawiają się wtedy, gdy komputer nie pracuję pod żadnym obciążeniem - np. gdy odpalam Wiedźmina 3 na ultra i zminimalizuję go oraz uruchomię przeglądarkę to nie ma takich rzeczy.

Konfiguracja :

Gigabyte GA-B85M-D3H (B85 2xPCI-E DDR3)

Intel i5-4460 3.20GHz 6MB BOX

XFX Radeon R9 280X 3072MB XTL Double Dissipation

WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE

Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x4096)

SilentiumPC Vero L1 500W v2

post-716696-0-96096800-1444644833_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pada .

Odinstaluj sterowniki za pomocą ddu i zainstaluj najnoiwszy ster jeżeli nie pomoże, karte wysylaj na gwarancje ( aero dziwny bug w r9 - bardzo rzadko pomaga zmiana tej skórki...-

Możesz ją krzywdzić furmarkiem bez chłodzenia i pewnie nie padnie, lecz przy zmianie tapety potrafi sypnąć "kratką"".

R 9 mają spore problemy i nikt na tym forum nie poradzi Ci nic innego niz google. ( brak złotego środka)

(ps 500w na R9 to troszkę mało jak masz mozliwość sprawdz na mocniejszym zasilaczu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dziwne rzeczy na pulpicie dzieją się również wtedy, gdy masz wyłączone przeglądarki?

(ps 500w na R9 to troszkę mało jak masz mozliwość sprawdz na mocniejszym zasilaczu)

Me patrzy na swoją kartę. Me patrzy na zasilacz. Nie, 500W to zdecydowanie nie jest za mało do R9 280X (u mnie wersja od ASUSa śmiga na zasilaczu 450W i nie mam najmniejszych problemów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dziwne rzeczy na pulpicie dzieją się również wtedy, gdy masz wyłączone przeglądarki?

(ps 500w na R9 to troszkę mało jak masz mozliwość sprawdz na mocniejszym zasilaczu)

Me patrzy na swoją kartę. Me patrzy na zasilacz. Nie, 500W to zdecydowanie nie jest za mało do R9 280X (u mnie wersja od ASUSa śmiga na zasilaczu 450W i nie mam najmniejszych problemów).

Nie będę się kłoćił.

Może śmigać ale nie musi ..

Poza tym jak wiadomo wszem i wobec r9 lubą "pront" .

Z autopsji - ja i kolega kupiliśmy dwa identyczne zestawy identyczne karty itp.

Mi sypała się karta a jemu zasilacz więc niekoniecznie markowy znaczy stabilny- bezawaryjny.

U niego r9 280x chaczył sie, resetował kompa itp (niekoniecznie pod obciążeniem) a u mnie nic sie nie działo z jego kartą-okazało sie że po przełożeniu zasilacza z mojego do jego kinfiga problemy ustały wiec dla mnie sprawa jest oczywista.

Zasilacz poszed na gwarę dostał nowy i problem się skończył .

A z kolei ja mam uzaną usterkę na temat karty. (dostan nową XD)

Założyciel nie chce nie musi się mną podpierać ja tylko opoisuje doświadczenie z autopsji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie Aero nic nie daje.

Tak, nawet jak mam wyłączone przeglądarki to owe "dziwne rzeczy" występują, ale jak mówię tylko w fazie spoczynku.

Edit :Co więcej przeinstalowałem sterowniki od karty i w najnowszej wersji beta działa bez zarzutu, lecz nie wykrywa do końca karty (wyświetla się jako karta VGA), natomiast w rzekomo stabilnej wersji sterownika pojawiają się owe cuda.

Edit2: Chyba opcja z gwarancją jest najlepszą opcją, jutro karta zostanie wysłana, jeżeli administracja nie zamknie tematu odezwę się co i jak. Dziękuję za zainteresowanie !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj DDU do usunięcia sterowników i jeszcze raz spróbuj zainstalować najnowsze bety. Jak pójdzie, to pójdzie, a jak nie, to niestety problem jest najpewniej na styku płyty głównej i karty graficznej (innym częstym winowajcą jest Flash, ale to można wykluczyć, skoro problem pojawia się również wtedy, gdy przeglądarka jest wyłączona) - do karty w spoczynku idzie za małe napięcie i stąd jej dziwne zachowanie. Problem w mniejszym lub większym stopniu dotyczy większości współczesnych kart, choć niestety na R9 280X występuje on częściej niż na innych kartach. Można to poprawić przez modyfikację BIOSu karty lub płyty głównej (zależy od przypadku), ale jest to nieco bardziej zawiła zabawa. Pozostaje odesłanie karty i liczenie na łaskawość serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj DDU do usunięcia sterowników i jeszcze raz spróbuj zainstalować najnowsze bety. Jak pójdzie, to pójdzie, a jak nie, to niestety problem jest najpewniej na styku płyty głównej i karty graficznej (innym częstym winowajcą jest Flash, ale to można wykluczyć, skoro problem pojawia się również wtedy, gdy przeglądarka jest wyłączona) - do karty w spoczynku idzie za małe napięcie i stąd jej dziwne zachowanie. Problem w mniejszym lub większym stopniu dotyczy większości współczesnych kart, choć niestety na R9 280X występuje on częściej niż na innych kartach. Można to poprawić przez modyfikację BIOSu karty lub płyty głównej (zależy od przypadku), ale jest to nieco bardziej zawiła zabawa. Pozostaje odesłanie karty i liczenie na łaskawość serwisu.

O użyciu ddu pisałem wczwśniej.

Alfy, bety, tety nic nie dadzą.

@ up Co to jest styk płyty głównej i karty graficznej?? ( slot pci ?????? przepustowość??? Do amd musi być odpowiedni stop na złączu czy jak? xD)

Nie pisz bzdur kolego bo karta w spoczynku nie obciążona powinna chodzić jaki skała - to obciążenie wywołuje skutki uboczne w mniejszym lub większym stopniu.( jeżeli karta wysypuje sie bez obciązenia to tylko gwarancja)

Usterka (bsod i różne dziwne zachowanie) dotyczy konkretnej grupy - głównie nakręconych seri radeon r9, r7 jak i i niektórych kart seri nvidia np gtx 750 ti.

Jesli miałeś taki przypaek to wiesz że jeżeli podniesiesz/ obniżysz napięcie to nic to nie da , karta prędzej czy póżniej się sypnie.

Czy to kratką na monitorze czy bsodem przy zmianie tapety na pulpicie.

Co do modyfikacji biosu.

Nie wprowadzaj kogoś w błąd .

Modifakacja taka udana, czy nie udana wiąże za sobą konsekwencje.

Jeżeli karta padnie po takiej zabawie - dostaniesz zwykłe zero z serwisu (bo wykryją że bawiłeś się kartą),

,gdyż bios nie zgadza się z numerem seryjnym to raz ( czy biosem który był instalowany w tym modelu i rewizji w momencie produkcji).

Jak karta padła poczas zmiany biosu, to nawet nie ma co wysyłać, bo i tak reklamacja uwzględniona nie będzie z racji ingerencji w bios.

Jak można by tak było , to każdy wgrywałby bios z zawyżonymi taktowaniami (jak chodzi ok- jak padnie to na gwarancje- dadzą nową)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up Co to jest styk płyty głównej i karty graficznej?? ( slot pci ?????? przepustowość??? Do amd musi być odpowiedni stop na złączu czy jak? xD)

Np. zasilanie. Gdy karty graficzne zmniejszają zegary zazwyczaj zmniejszają również napięcie. Jeśli płyta główna podaje zbyt niskie napięcie (co zdarza się bardzo często), to zaczynają się pojawiać dziwne problemy. I są to rzeczy, które występują od bardzo dawna (od czasów zaimplementowania w kartach zaawansowanych opcji oszczędzania energii) na różnych kartach (szczególnie podatne na to były Radeony z serii HD 5xxx, Keplery, część Radeonów z serii Southern Islands i część Maxwellów).

Nie pisz bzdur kolego bo karta w spoczynku nie obciążona powinna chodzić jaki skała - to obciążenie wywołuje skutki uboczne w mniejszym lub większym stopniu.( jeżeli karta wysypuje sie bez obciązenia to tylko gwarancja)

Nie musi - patrz wyżej. Widziałem już karty, które na jednej płycie sypały tego typu artefaktami, a na innej chodziły jak złoto, właśnie przez napięcia. Czasem w takim przypadkach wystarcza aktualizacja BIOSu, czasem nie pomaga nic.

To nie są artefakty typowe dla uszkodzeń rdzenia lub pamięci. Są natomiast dosyć typowe dla niedovoltowanych kart.

Usterka (bsod i różne dziwne zachowanie) dotyczy konkretnej grupy - głównie nakręconych seri radeon r9, r7 jak i i niektórych kart seri nvidia np gtx 750 ti.

Ojć ta grupa jest dużo obszerniejsza, patrz wyżej.

Modifakacja taka udana, czy nie udana wiąże za sobą konsekwencje.

Jeżeli karta padnie po takiej zabawie - dostaniesz zwykłe zero z serwisu (bo wykryją że bawiłeś się kartą),

,gdyż bios nie zgadza się z numerem seryjnym to raz ( czy biosem który był instalowany w tym modelu i rewizji w momencie produkcji).

Dlatego wcześniej robi się kopię BIOSu karty. I przeważnie te modyfikacje polegają na otrzymaniu poprawionego BIOSu od producenta - patrz przypadek ASUSów R9 280X, które miały podobny problem - źle ustawione napięcia (dodatkowym problemem tych ASUSów był również brak chłodzenia pamięci, więc rozwiązanie było częściowe).

Jak karta padła poczas zmiany biosu, to nawet nie ma co wysyłać, bo i tak reklamacja uwzględniona nie będzie z racji ingerencji w bios.

Chyba, że flashujesz za wiedzą i zgodą serwisu... Czasem wystarczy tylko do kogoś napisać maila. Dlatego zresztą napisałem, że jest to nieco bardziej zawiła zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...