Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szaman1701

CD-Action Special - Crafter

Polecane posty

Na początku chciałby wam pogratulować tego, że w przeciwieństwie to innych pism branżowych jakie czytałem, i jakie już niestety nie istnieją, wy nadal chcecie się rozwijać, a teraz do rzeczy.

Crafter którego wydaliście wydaje się być bardzo ciekawą inicjatywą, ale mam jednak kilka uwag co do zawartości pisma.

Zacznijmy od strony 08. Ja się pytam, po co te wykreślanki, labirynty i obrazki? To z tego co deklarujecie na okładce ma być poradnik, a nie pisemko dla przedszkolaków, nie wierzę, że nie mogliście dać czegoś bardziej konkretnego niż te dziecinne pierdoły. Strony 22-23, poważnie? Dwie strony na skórki od Marvela i DC? Nie lepiej było dać poradnik(choćby bardzo bazowy) jak zrobić samemu skórkę? Wiem strona 47, ale mogłoby być tego więcej.) Strony 30-31, poważnie? To jak wspominałem miał być ponoć poradnik, nie kupuje się takiego pisma do "gry" by grać w nim gierki dla pięciolatków. Znowu nie mieliście materiałów by coś tam wrzucić?

Strony 32-35..mmm na moby za duże moim zdaniem, naprawdę grafiki muszą zajmować pół strony?

Strona 37, bardzo fajny pomysł, mogłoby być więcej takich trików, zamiast tych głupich dziecinnych labiryntów i gierek.

Strona 50, zapomnieliście dać w opisie jak zrobić lejek, o ile skrzynia i piec to podstawy na które każdy może wpaść, o tyle lejek to już wyższa szkoła jazdy.

Strony 76-77, nie jestem przekonany, i po raz kolejny, chyba już trzeci, naprawdę nie dało się dać czegoś bardziej informatywnego zamiast ten psychotest?

I to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o wylewanie jadu, I nie zrozumcie mnie źle, nie robię tego dlatego, że to zły pomysł, czy złe pismo, ale dlatego, że to bardzo dobry pomysł, ale ma tyle rzeczy które można by poprawić.

Pozdrawiam.

PS. Przepraszam jeżeli to zły dział, ale nie znalazłem an forum odpowiedniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za feedback. smile_prosty.gif Owszem, to poradnik, ale nie tylko -- pamiętaj, że Crafter ma być periodykiem, a na samych poradnikach nie sposób zbudować całego pisma. Nie dlatego, że zabrakłoby materiału (mowa przecież o Minecrafcie), ale dlatego, że czasopisma rządzą się innymi prawami, niż chociażby te dostępne od dawna książkowe poradniki, które w każdej chwili można sobie skompletować. Poza tym to trochę jak z przeglądaniem cdaction.pl -- raz na jakiś czas spotykamy się z komentarzami ludzi rozwścieczonych, że news x pojawił się na stronie, "a przecież to nikogo nie obchodzi". Rzecz w tym, że numery mówią co innego i o to się całość rozbija -- musimy dotrzeć do naprawdę bardzo zróżnicowanego targetu o bardzo odmiennych upodobaniach. Efekt jest oczywiście taki, że nie każdemu podoba się sto procent. Można więc albo celować w niszę (tylko w którą?), od razu obcinając sobie skrzydła (mniejsze zainteresowanie = mniejsza sprzedaż = nieuchronnie gorsza ogólna jakość pisma), albo zrobić to, co zrobiliśmy my. Nie staramy się zadowolić wszystkich, bo to niemożliwe -- próbujemy trafić do co najmniej kilku grup, szanując każdą z nich.

Co do opisu konstrukcji lejka: cholera jasna. Faktycznie. Jak widać, nie wystarczy, że kilka osób sprawdzi coś po dwadzieścia razy.

Tak czy siak, dzięki za opinie -- możesz być pewien, że będziemy wiele poprawiać. Początki są zawsze trudne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsze zainteresowanie = mniejsza sprzedaż = nieuchronnie gorsza ogólna jakość pisma

Kontrowersyjna teoria...Fakt trzaska taaaką sprzedaż, zainteresowanie taaakie, a jakość taka....

Nie wiem, jakie to ma znaczenie dla tego, co napisałem. Nie mówię o każdym piśmie świata, tylko o tym konkretnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...