Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anubis

Windows 10, przestał widzieć napęd DVD

Polecane posty

Win10 pro 64bit

Windows nie widzi napędu DVD/CD(nie ma go nigdzie, ani w eksploatorze, ani w mgr urządzeń).

Za to widzi go bios i się płyty bootują z tego napędu, win10 usilnie twierdzi, że ten napęd nie istnieje.

Rozwiązania w stylu usuń ten klucz i tamten nie pomagają, bo ja tych kluczy w rejestrze w ogóle nie mam(lowerfilters, upperfilters i controller0).

Przy czym zaznaczam, że po aktualizacji z win7 wszystko było w porządku. Nic nowego nie instalowałem, żadnych programów i narzędzi(może parę gier), bo nie wiem kiedy mi się problem pojawił, rzadko używam napędu. No ale z 3 tygodnie temu działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy jest zainstalowany sterownik w managerze urządzeń. Kliknij uruchom i wpisz devmgmt.msc i zatwierdź enterem. Jak jest sterownik to napęd musi być, możliwe że przy instalacji systemu nie została przypisana mu literka dysku. Aby to ręcznie zrobić wpisz w uruchom diskmgmt.msc. Zlokalizuj w nim swój napęd, kliknij prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz "zmień literę dysku i ścieżki".

Co do aktualizacji, jest to całkiem normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...