Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mikkeelloo

Rozwiązany: Przegrzewająca się karta Radeon r9 380 4gb

Polecane posty

Witajcie, mam problem, mianowicie, odebrałem komputer ze sklepu morele.net dwa dni temu i od razu przystąpiłem do testu przy gta 5, i tutaj pojawia się problem taki, że w pewnym miejscu w grze karta pracuje na 100% i msi afterburner pokazuje temp 101, 102 stopnie Celsjusza, i po chwili wyłącza się gra. Czy aby wszystko jest w porządku ? Gra śmiga płynnie w 60 fps-ach, w prawie całym mieście, ustawienia Very High, tylko w tym jednym miejscu fpsy spadają aż do 20 i temperatura tak dramatycznie wzrasta, chodzi dokładnie misję "Robota u Jubilera" . Co radzicie ? Nowe sterowniki wgrane tak poza tym, może ustawić manualnie prędkości wiatraków ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę, w karcie graficznej w ogóle nie kręca się wiatraki. Dlatego tak szybko osiąga wysokie temperatury, chyba czas oddać na gwarancję, Czy może jakoś mogę je ruszyć, uruchomić, znacie jakieś sposoby? Najgorsze jest to, że nie mogę go otworzyć bo mam plomby, a jak je zerwę to może być problem z gwarancją.

EDIT: Karta to gigabyte, z napisem windforce, silent i stop, na pudełku jest napisane, że napisy silent i stop gasną kiedy wiatraki w karcie zaczynają wirować, a u mnie tego nie ma, napisy gasną , wiatraki nie stratują

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w pełnym pasywie ta karta nie ma zazwyczaj problemów podczas gry w GTA V? Nieźle.

Plomby z moreli to jedynie gwarancja na samo złożenie komputera, na każdy podzespół masz osobną gwarancję producenta. Skontaktuj się ze sklepem, może zalecą Ci zajrzeć do wnętrza, a może po prostu będziesz musiał odesłać cały zestaw.

W każdym razie unikałbym odsyłania czegokolwiek na standardową gwarancję - jak jesteś krótko po zakupie, to masz znacznie prostsze będzie odesłanie karty na np. morelowy 3-dniowy serwis, czy skorzystanie z prawa do zwrotu w przeciągu 14 dni od zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...