Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Rozwiązany: Program do defragmentacji dysku

Polecane posty

A mógłbys zapodać jakiś test tego z win10 porównanie z innymi(płatnymi i darmowymi) bo jak czytałem te wbudowane z poprzednnich wersji od xp zwyż to blado wypadały w porówaniu z innymi. od czasów xp i teraz na 7 uzywam O&O Defrag17.5 professional edition płatnego nie wiem czy działa on działa na 10. Czy ten wbudowany w 10 zrobił naprawdę taki skok w jakości i wydajności niż te z poprzednich części win?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła sława wbudowanego narzędzia MS bierze się jeszcze z czasów Windowsów 9x, gdzie używali oni własnego narzędzia, które było dalekie od doskonałości. W linii NT od Windowsa 2000 używają oni narzędzia, które stworzyli oni wspólnie z firmą, która robi program Diskeeper - tak naprawdę jest to nieco podrasowany Diskeeper Lite. Od tego czasu to narzędzie robi to co ma robić. Przez długi czas jednak MS nie umiał poprawnie ustawić kiedy to narzędzia ma działać, przez co działając w tle potrafiło zamulić system, ale jest to coś, z czym uporali się w Windowsie 7. Od tego czasu właściwie nie ma sensu używać zewnętrznych programów do zwykłej defragmentacji systemu. Pozostaje jedynie defragmentacja plików, których nie da się ruszyć, gdy Windows działa (np. pliku strony oraz zrzutu hibernacji) i w tym celu najlepiej sprawuje się najprostsze narzędzie - UltraDefrag (defragmentacja w trybie boot).

Zbyt szczegółowa defragmentacja oraz optymalizacja często kończy się zwiększeniem fragmentacji, bo NTFS został zaprojektowany tak, że jest podatny na fragmentację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...