Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alien_44

Windows 10 nie wyłącza się do końca

Polecane posty

Witam, problem jak w tytule.

Windows 10 jest upgrade'owany z 8.1. Laptop asus R553l. Komputer mam raptem od dwóch tygodni.

Często po parogodzinnej pracy komputer nie wyłącza się. Przy krótszych czasach pracy zdaje się nie mieć tego problemu. Po kliknięciu przycisku 'Zamknij' wszystko robi jak trzeba aż do momentu kiedy gaśnie monitor - wtedy komputer przestawać reagować na cokolwiek. Lampka od WiFi świeci się, lampka od informacji, że komputer działa również. W takim stanie jedynym sposobem na wyłączenie go jest przytrzymanie przycisku zasilania przez parę sekund.

Po wpisaniu problemu w google okazało się, że problem ma wiele osób. Niestety żadne z rozwiązań podawanych przez ludzi nie zadziałało confused_prosty.gif. Aktualizacja biosu (niewykonana przeze mnie) również.

Może ktoś tu ma pomysł co może być nie tak? Czy może jednak rozwiązaniem pozostaje czekanie na aktualizację od Microsoftu? confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dopiszę co robiłem wink_prosty.gif :

- wyłączyłem opcję 'szybkie uruchamianie' w opcje zasilania --> ustawienia systemowe (na google części osób pomogło)

- wyłączyłem gaśnięcie ekranu i przechodzenie w stan uśpienia po pewnym upływie czasu (koledze pomogło to na windowsie 8.1)

- wyłączałem komputer poleceniem z 'uruchom' "SHUTDOWN -s -t 0"

- zaktualizowałem sterowniki do grafiki (geforce 840m)

Jak nic się tu nie znajdzie to no cóż, trudno confused_prosty.gif

ps - mam dysk ssd, może to ma jakieś (jakiekolwiek?) znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...