Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HAK3R69

Laptop ASUS F555L | Jak podpiąć słuchawki i mikrofon jednocześnie (1 wejście)

Polecane posty

Witam, j.w. Wspomniałem chciałbym się dowiedzieć jak można podpiąć Mikrofon i Słuchawki jednocześnie do Laptopa ASUS F555L - Posiada on 1 gniazdo na Słuchawki.

Chciałem przetestować rozdzielacz (1 gniazdo > 2 gniazda) lecz jak podłączam ten rozdzielacz, to w programie "Menedżer Realtek HD Audio" wyświetla się okno gdzie mogę wybrać tylko jedną z poniższych opcji:

SDsEd33.png

I teraz mam problem że mogę podłączyć albo jedno albo drugie - Wybiorę wejście mikrofonu - Działa tylko mikrofon; dam Słuchawki - Działają tylko słuchawki.

Jak zrobić żeby działały obie rzeczy?

---------------

PS. Jeżeli napisałem w złym dziale to sory, nie wiedziałem gdzie to napisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba użyć przejściówki 4-pin <-> 2 x 3 pin 3.5mm. Czyli przejściówki z 4-pinowego mini jacka na 2 x 3 pinowe mini jacki, z czego pod jeden podłącza się słuchawki, a pod drugi mikrofon.

Problem jest taki, że istnieją 3 standardy wtyczek 4-pinowych (OMTP, AHJ i Apple) i nie są one ze sobą zgodne, więc trzeba zapolować na dobrą przejściówkę.

Ogólnie potrzebne jest coś takiego, tylko trzeba się upewnić, że adapter oraz komp korzystają z tego samego standardu. Ten podlinkowany jest w standardzie OMTP. Zgodny ze standardem AHJ jest np. ten. Nie wiem, czy jest coś w pełni zgodnego ze standardem Apple.

Notebook najpewniej ma wejście combo jack zgodne ze standardem AHJ, ale warto się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...