Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reven1010

Radeon 7970 brak obrazu przez HDMI

Polecane posty

Witam,

znajomy posiada wspomnianego Radeona 7970 i ma problem z obrazem przez HDMI. Sprawa wygląda tak:

Jego monitor ma złącze DVI i D-Sub (BenQ GW2255) więc komputer jest podłączony do monitora kablem DVI. Jako drugi monitor ma być podłączony TV poprzez HDMI. Na GTX'ie nie było problemu. Teraz pomimo tego, że komputer wykrywa podłączony TV to na TV wyświetla się "brak sygnału". Po odłączeniu GPU od komputera i podłączeniu tym samym kablem do płyty głównej - wszystko działa i na TV jest obraz. Także na 100% coś z grafiką lub może coś trzeba ustawić.

Macie jakiś pomysł? Walnięta grafa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio na całym forum gdzie jest mnóstwo znawców i ludzi z wieloletnim doświadczeniem, nikt ne wie jaka może być przyczyna braku obrazu?

może ktoś wie jak w Catalyst Control Center aktywować HDMI? Znalazłem w necie informację, że może być przełączone na "passive" a musi być "active"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłbym się ustawieniami telewizora oraz ustawieniami w CCC. W CCC można popróbować różnych opcji z zakładki Moje płaskie panele cyfrowe > Obsługa HDTV oraz Moje płaskie panele cyfrowe > Format pikseli.

Jeśli nie pójdzie, to można pokombinować z kablem. Czasem zdarzało się, że połączenie nie działało z kablem zgodnym z jednym standardem HDMI, a działało z kablem, który był zgodny z innym (zwłaszcza przy przejściu między HDMI 1.3, a 1.4 był problem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...