Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kusi

WiFi w domu traci zasięg na urządzeniach mobilnych, gdy komputer jest włączony.

Polecane posty

Witajcie.

Od jakiegoś czasu zauważyłem w swoim domu pewien problem z połączeniem WiFi. Do tej pory w niemal całym domu, raczej wszędzie gdzie przebywają ludzie, internet rozprowadzany przez nasz router wystarczał do bardzo swobodnego korzystania z internetu, oglądania YouTube'a, Twitcha itd.. Natomiast od jakiegoś czasu zasięg ten jest zmniejszony mniej więcej o połowę - na urządzeniach mobilnych widoczne jest jedynie połączenie z siecią wewnętrzną, natomiast połączenia z internetem praktycznie nie ma. Na laptopie siostry problem nie występuje, jedynie na telefonach i tablecie.

Problem ten pojawia się jedynie kiedy uruchomiony jest nowy komputer, który mam mniej więcej od dwóch tygodni. Kompletnie nie wiem o co może chodzić, gdyż stary sprzęt będący w tym samym miejscu przez wiele lat nie stwarzał takich sytuacji. Po kilku eksperymentach przez ostatni tydzień zdecydowanie widać zależność pomiędzy włączonym nowym komputerem, a brakiem internetu na urządzeniach mobilnych w miejscach, gdzie do tej pory był on dostępny bez problemu.

Macie jakiś pomysł w czym może leżeć problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router TP-Link TL-WR740N. Nowy komputer podłączony jest bezprzewodowo. Router ma uruchomioną usługę DHCP.

Myślałem o ograniczeniu dostępu do łącza dla mojego komputera. Próbuję ogarnąć jakieś różne metody osiągnięcia tego.

Edit: Problem zaczął występować także na laptopach. Generalnie na wszelkich urządzeniach, które są chociażby piętro niżej, gdzie przed podłączeniem nowego komputera do sieci, internet działał bardzo sprawnie. Teraz wystarczy zejść kilka schodów i albo co chwilę zrywa połączenie, albo nie działa ono całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...