Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Voy75

Rozwiązany: Problem : Nowy komputer a niezmienna wydajność w grach

Polecane posty

Właśnie taki mam problem . To znaczy komputer nie jest całkiem nowy , bo ze starego tymczasowo przełożyłem karte grafiki ( zanim uzbieram na nową ) . Ale przecież nowy jest przede wszystkim procesor 4 rdzeniowy ( Core i5 4460 3,2 GHz ) , RAM ( DDR3 8 GB ) i dysk SSD . Stary komputer miał 2 rdzeniowy Pentium Dual Core E5300 2,6 GHz , ale na stałe był podkręcony do 3 GHz i 4 GB RAM DDR2 . Karta grafiki przełożona do nowego komputera to Geforce GT 640 . Jest to słaba karta , ale to jest nieistotne . Ja sie nie skarżę , że gry chodza słabo , tylko że mimo tego , że jest dużo szybszy procesor i RAM , wydajność w grach pozostała na podobnym poziomie ( porownywałem ilość klatek z pomocą Frapsa ) . A w niektórych grach jak np TDU 2 musiałem zjechać z ustawieniami graficznymi ze średnich na niskie . Czy ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje ? Jestem trochę wkurzony , bo wydałem ponad 2 tys zł i mam zero przyrostu klatek w grach . Lepiej bym na tym wyszedl gdybym kupil jakąkolwiek lepszą od obecnej kartę grafiki ( np za 200 zł bo ta obecna jest warta ze 150 zł ) . W każdych wymaganiach każdej gry wchodzącej na rynek podawany jest też rodzaj procesora , czyli na logike jego moc powinna mieć wpływ na ilość klatek w grach . Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz dlaczego tak sie dzieje dokładnie , że nie ma przyrostu klatek ? Według internetów :) mój nowy procesor jest 3,3 raza szybszy od poprzedniego . Gdy kiedyś zmieniałem komputer na nowy to zawsze był przyrost klatek . To prawda , że w Windowsie komputer jest bardzo szybki ( w dużej mierze też przez dysk SSD ) . Probowałem też 2 benchmarków i one po prostu piszą , że wydajność zestawu jest słaba ze względu na kartę grafiki i wszystko to prawda . Zastanawia mnie tylko dlaczego szybszy procesor nie powoduje ZADNEGO przyrostu klatek w grach . Jestem wkurzony i rozczarowany , bo myślałem , że pogram m in w Wiedźmina 3 , a tu nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - komputer jest tak szybki, jak szybka jest najsłabsza część wykorzystywana w danej aplikacji. W większości gier karta graficzna jest najbardziej obciążonym komponentem i to ona ogranicza ilość klatek. Procesor najzwyczajniej w świecie się nudzi. Niby mógłby zrobić coś więcej, ale musi czekać na kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie oznacza to , że nic złego się z komputerem nie dzieje ? Nie kupiłem wadliwego sprzętu ? A może wiecie jeszcze tylko dlaczego UEFI ustawia mi automatycznie taktowanie pamieci na 1333 MHz , mimo że mam zamontowane 1600 MHz ? To by była ostatnia kwestia smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za uspokojenie :) W kwestii wydajności mam jasność . Natomiast z tymi kośćmi to sprawdziłem teraz jeszcze raz . Mam 2 x 4 GB DDR3 GoodRam 1600 MHz . Tak jest napisane na opakowaniach od nich . Poza tym one są wykrywane jako 1333 ale ja je ręcznie przestawiam w UEFI na 1600 MHz i chodzą . Tylko się zastanawiam czemu one są wykrywane automatycznie jako 1333 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w SPD nie mają wpisanych ustawień dla 1600MHz i trzeba to ustawiać ręcznie (często pamięci wymagają zmiany napięcia by pracować z większą częstotliwością, co niekoniecznie jest zgodne ze standardami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...