Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aphex08

Rozwiązany: Zasilacz Antec 500w iskra przy podłączaniu kabla

Polecane posty

Witam, miesiąc temu kupiłem komputer (oczywiście w częściach i złożyłem). Dzisiaj odłączyłem zasilacz, wyciągnąłem kabel i wcisnąłem 0 w przełączniku na zasilaczu. Otworzyłem obudowę w celu uporządkowania kabli, wszystko zrobiłem i jak włożyłem kabel, w sumie nawet nie włożyłem tylko dotknąłem wejścia to zaiskrzyło - sprawdziłem zasilacz w środku i wygląda normalnie, nie ma też żadnego zapachu - był tylko przy iskrach. Po chwili odłączyłem przedłużacz, włożyłem kabel do wejścia w zasilaczu, podłączyłem przedłużacz i wszystko normalnie działa. dodam że kabel nie jest uszkodzony. Zasilacz to Antec 500W. Mam jeszcze 23 miesiące gwarancji w razie czego.

Czy jest możliwe że stało się tak po prostu przez to że podłączony do przedłużacza kabel podłączyłem do zasilacza?

I jeszcze jedno pytanie - jakby coś się stało, np. było takie zwarcie że wszystko się spali to jest na to gwarancja?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne... takie iskry są związane z wysokim skokiem napięcia. Możesz je też zaobserwować np. odłączając żelazko podczas nagrzewania. Na następny raz, jak się boisz takich wyładowań, podłączaj najpierw kabel zasilający do zasilacza (przełącznik w pozycji o), potem do wyłączonej listwy (też w pozycji o) i dopiero włączaj prąd w listwie (i oczywiście w zasilce).

Co do ostatniego pytania. Nie wiem czy przy lepszych zasilaczach w ogóle coś takiego może zaistnieć. Ale.. od takich wyładowań zasadniczo nic się nie stanie. Najwyżej osmolisz styki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...