Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

politan

Rozwiązany: Resetowanie widoku ikon oraz sortowania W10

Polecane posty

Od 2 dni dręczy mnie dość uciążliwy dla mnie problem, a w zasadzie to dwa problemy.

1. Rozmiar ikon na pulpicie mam ustawiony jako mały, po każdym zalogowaniu/ponownym uruchomieniu komputera widok ikon zmienia się na średni.

2. Na wszystkich partycjach po wejściu przez eksplorator mam ustawione sortowanie wg. daty zmodyfikowania. Po każdorazowym wyjściu z partycji i ponownym wejściu zmienia się to na sortowanie wg. nazwy.

Oba problemy wystąpiły ~2 dni temu w tym samym czasie. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Windows 10 Pro 64-bit.

Grane było sfc /scannow, oraz wywalenie profilu i postawienie go od nowa. Żadne nie przyniosło rezultatów. To samo dzieje się na drugim koncie, które jest w systemie.

@update

Kolejna rzecz, która pojawiła się przed chwilą. Pomimo zamknięcia wszystkich aplikacji przed wyłączeniem komputera, po ponownym włączeniu Windows otwiera wszystkie aplikacje, z których korzystałem przez ostatnio 5 minut przed zamknięciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widokiem ikon można sterować za pomocą kombinacji klawisza CTRL + rolka myszy (góra/dół). Może wtedy się zapamięta. I wpadł mi do głowy pewien pomysł. Wiem, że program AVG Tune Up posiadał ogromną ilość funkcji dotyczących personalizacji komputera. Może on dokona jakiś np. wpisów w rejestrze i to naprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą wielkości ikon oczywiście nie działa żaden sposób. Co do tego programu od AVG. Widzę, że jedne co jest mi w stanie zrobić to wyczyścić pamięć podręczną ikon co zrobiłem ręcznie.

@update

Zdaje się, że problem rozprzestrzenił się na skale globalną:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start/desktop-icons-rearrange-folder-view-and-options/5558063d-06d0-4f04-ab64-b4c03d12b36d?page=1

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start/icons-keep-rearranging-windows-10/0db9e455-a6aa-4fc4-bb43-28783a47da31?page=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...