Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

Dziwna sytuacja - artefakty

Polecane posty

Witam serdecznie po mojej dłuugiej nieobecności na tym forum.

Byłem świadkiem dziwnej sytuacji. Grałem sobie w podróbkę LoLa i nagle mnie z niej wysypało. Ale tak jakoś....dziwnie. Nie wiem jak to opisać, ale ogólnie rzecz biorąc wyglądało to jak artefakty. W tle miałem odpalonego Firefoxa - on również się wykrzaczył i tutaj też dziwna sytuacja - okno w większości czarne z białymi plamkami. Przy próbie uruchomienia go ponownie natychmiast go wywalało i pokazywało się mozillowe okno "wyślij raport o błędach...". Podobna sytuacja z Internet Explorerem. Podsumowując: pulpit itd. wyświetlał się normalnie, problem pojawiał się gdy odpalałem jakąś aplikację np. przy World of Tanks okno się odpaliło też z jakimiś artefaktami, z czego jeden sie ostał nawet po jego zamknięciu.

Po ponownym uruchomieniu systemu wszystko gra jak należy. Jak myślicie - pojedyńczy wybryk typu błąd systemu lub sterowników czy może mam się spodziewać czegoś gorszego?

Co do pozostałych spraw: temperatury w normie, sterowniki od karty najnowsze, Windows 8.1 Pro, przy odrobinie czasu zrobię testy obciążeniowe.

Komputer jak w sygnaturce, ale wstawię w razie czego:

Procesor: AMD Phenom II X3 720 BE 2.8 GHz @ 3.4 GHz + SilentiumPC Spartan HE923

Karta graficzna: ASUS HD6870 DirectCU 1GB

Płyta główna: Gigabyte MA770T - UD3P

Pamięć RAM: 4 GB DDR3 1333MHz CL9

Dysk twardy: Seagate Barracuda 500 GB 16MB cache

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro Modular 500W

PS. Aha. Jeszcze kilka godzin wcześniej podczas gry w Wiedźmina 3 zaraz po załadowaniu gry za bohaterem pojawiła się taka jakby łuna("stworzona" z jakiejś rozciągniętej tekstury), ale zniknęła po kilku chwilach. Możliwe, że to była wina gry.

PS2. Jeszcze coś mi się przypomniało. Jakoś kilka dni temu podczas przeglądania Internetu na dosłownie sekundę "uciekły" mi kolory tzn. jakby się przełączyło na paletę 16-bitową, albo nawet 8. Po czymś takim wyświetla się zazwyczaj komunikat, że "sterownik uległ awarii ale oddzyskał sprawność", chyba wiecie o co chodzi. U mnie żadnego komunikatu nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...