Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukmodel

karta graficzna(działa ale jednak nie)

Polecane posty

Pierwsze podejrzenie w takich przypadkach (niedziałająca używana karta) to jej uszkodzenie. Masz możliwość sprawdzenia karty na innym komputerze?

chieftec 500W

Przydałby się dokładny model.

karta jest na 2x6pin

I obie takie wtyczki powinny być podłączone, aby karta działała bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-series-ac-230v-500w-bulk-gpa-500s8-384671/ a monitor aoci2269 i powiedz mi może jak ją dobrze zamontować bo przed chwilą jak uruchamiałem komputer podpiąłem 2x6pin i hdmi do grafy i komputer normalnie ruszyłem wszystkie wiatraki się kręcą ale obrazu nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo powinno wygladać to tak:

Wsadzasza kartę do gniazdka PCI-E. Przykręcasz śledzia do obudowy, coby się mocno trzymała. Podłączasz obie wtyczki 6-pin (w tym przypadku jedną z zasilacza, drugą przez przejściówkę 2xmolex->6-pin). Wpinasz kabel od monitora, odpalasz kompa. Jeśli wszystko jest sprawne - na monitorze pojawia się obraz.

Co może szwankować:

Sama karta - jeśli po poprawnym podłączeniu do innego sprawnego kompa efektem jest brak obrazu. Skutek - zwrot karty.

Gniazdko PCI-E na płycie głównej (ergo sama płyta) - inna sprawna karta też na niej nie działa. Chyba najgorszy scenariusz, albowiem lekarstwem jest nowa płyta.

Przejściówka - mało problematyczny kłopot ze względów cenowych (ok. 10 zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...