Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MajkelKarbo4

Blue screen na windowsie 8.1

Polecane posty

Witam,

Komputer posiadam od 20 lutego zeszłego roku, do tej pory na gwarancje miałem wysłaną kartę graficzną, ale mniejsza z tym, w zeszły piątek pojawił mi się po odpaleniu komputera blue screen o treści "UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP" ale to zlekceważyłem bo później aż do wczoraj się nie pojawiał (wczoraj pojawił się z 10 razy w ciągu 5-6h jak siedziałem przed kompem, głównie pojawia się podczas przeglądania internetu, testowałem pamięć RAM memtest,em 86 i po ponad 5h testu było 0 błędów, wyjąłem każdą pamięć osobna i testowałem na której z nich komputer nie będzie się resetował, ale na każdej z osobna po 15-30 minutach pojawiał się ww. blue screen, postanowiłem więc zainstalować system na nowo (posiadał oryginalny system windows 8.1) ale po zainstalowaniu sterów do płyty gł. oraz karty graf. nastąpił reset kompa, poprzedzony blue screen,em o tej samej treści błędu jeśli chodzi o te cyferki (dużo zer i na końcu jakaś inna cyfra) to w pierwszej na końcu było 7F a w drugiej 8 (wyczytałem że ta ósemka oznacza jakiś podwójny błąd jądra systemu czy jakoś tak), na razie piszę na forum z nowo zainstalowanego systemu ale bez zainstalowanych sterów do karty graf. i płyty głównej i na razie nie wywaliło blue screena ani raz, ale chyba wyślę komputer do morele net na gwarancję (tylko będę musiał kupić u nich "diagnostykę i naprawę komputera").

PS: zapomniałem dodać specyfikację komputera:

Procesor: Intel Core I7 4770k nie podkręcany

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 660 Gaming (z możliwością OC) ale ja nie podkręcałem

Płyta główna: ASRock Z87 Extreme3

Pamięć RAM: Cruccial Ballisix 2x 4GB (sorry jeśli źle nazwę napisałem)

Zasilacz: Cooler Master G550M

Posiadam chłodzenie na procesor: Thermalright Macho - Black White

Ciekawi mnie też to że siedzę już półtorej godziny bez zainstalowanych sterów do karty graf. i płyty gł. i ani razu mi nie wywaliło blue screen,a

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer działa do tej pory bez przerwy (bez zainstalowanych sterów) i bez jakichkolwiek blue screen,ów i resetów, ale mam jeszcze jeden problem bo ten programik memtest86 miałem na pendrive o pojemności 7GB i teraz na tym pendrive mam tylko 49 MB miejsca... próbowałem formatować z 30 razy i zmieniać literę dysku (pendrive) ale nic nie pomaga. Proszę o odpowiedź jeśli to możliwe.

EDIT: Nie było mnie do dziś w domu, dla tego dopiero teraz mogłem zainstalować sterowniki do płyty głównej, i jak na razie komputer działa 2h bez blue screena i resetów, ale poczekam jeszcze z instalacją sterownika do karty graficznej.

EDIT 2: Zainstalowałem stery do karty graficznej, ale jeszcze poczekam z godzinkę/dwie i zobaczę czy się blue screen nie będzie pojawiał. Ale co zauważyłem, nie zainstalowałem podczas instalacji sterów do płyty głównej sterownika który się nazywa XFast LAN, i mi jakiś błąd wyskakiwał że go nie mam poprawnie zainstalowanego, to postanowiłem go zainstalować i praktycznie od razu po jego instalacji podczas przeglądania internetu, wyskoczył blue screen ten sam co opisywałem w pierwszym poście "UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP" ale po nim było jeszcze napisane ndu.sys (wcześniej też to pisało po nim, tylko nie mogłem zauważyć bo blue screen szybko znikał. Odinstalowałem więc od razu po resecie XFast LAN i jak na razie od 10 minut żadnego blue screena i resetu.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...