Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZaKrEcOnY00

Zbyt wysokie zużycie pamięci RAM

Polecane posty

Na start kompa mam 70% zużycia chociaż nic nie mam prawie :v

Dodam że jakieś wirusy miałem czy coś co jak się usuneły to odnowa sie instalowały ale poradziłem sobie z tym...

Nie wiem czemu.

Procesy okej są.

Mój sprzęt

Intel core i3 530 2.93

R7 250x 2GB ASUS

4 GM RAM

WINDOWS 7

Pomocy xD

Przeskanowałem wszystkim co sie da i nic :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zużycie 2,77 GB czyli ok. 69% względem 4 GB - to dość normalne zużycie. Tak naprawdę to względem swojej konfiguracji masz po prostu za mało ramu. Czasy kiedy 4 GB wystarczały do normalnego użytkowania to czasy Windowsa Xp, teraz jednak poszliśmy 4 wersje systemu operacyjnego do przodu smile_prosty.gif.

Jeśli potrzebujesz więcej to po prostu odsprzedaj obecny i dokup sobie np to:

http://www.morele.ne...10fk2-8-637849/

To naprawdę nie duża kwota.

PS: Możesz ew. wywalić chrome (jeśli korzystasz) bo on bardzo zżera ram. Ewentualnie sprawdzić czy nie jest przydzielony jakiś do zintegrowanej karty graficznej (choć z tego co piszesz, wątpie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Normalne zużycie na poziomie 70%?

U mnie Win7 64bit przy powyłączanych zbędnych programach przy starcie nie zżera więcej niż 35% z 4GB RAM'u.

Edit. Warto jednak sprawdzić czy po odpaleniu wymagającej aplikacji a następnie jej wyłączeniu spora część RAM'u używanego przez system nie zostanie zwolniona - nowe systemy inteligentnie gospodarują zasobami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzając za 10 Razem przy włączeniu komputera itp mam 30% nic nie robiąc, na przeglądarce miałem 40%..

Nie rozumiem już tego ..

I nie wiem skąd miałem takie wirusy że 10 instalatorów miałem włączonych, usunięte wirusy same sie instalowały..

Nie rozumiem. :<

Edit: Teraz skacze mi.

Na początku 30% a teraz 90%..

Kolejne Edit:Zaś wracają te wirusy, usuniesz je to odnowa się instalują..

Włączają się jakieś instalatory bóg wie co.

Pomocy :x

Zastanawia mnie co to jest za proces

sfkex64.exe czy tam ssfk :v I jak to usunąć jeśli będzie trzeba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka metoda (czasami działa):

1. Skanu wszelkimi narzędziami dokonaj w trybie awaryjnym (tym zwykłym). Jest szansa, że w tym przypadku podejrzane pliki się nie załadują i dadzą się usunąć.

2. Jeśli masz jakiś program do dezinstalacji (np. Revo Unistaller lub Geek), to możesz poszukać i spróbować usunąć ręcznie podejrzane programy. Można też spróbować w trybie awaryjnym.

PS. Przy okazji można też sprawdzić w ustawieniach rozruchu czy się nic podejrzanego nie uruchamia z systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to nie masz zainstalowanych wirusów tylko malware'y.

Spróbuj ten sposób:

1. Usuwasz wszystkie podejżane programy w panelu sterowania oraz wszystkie dodatki z przeglądarek.

2. Potem skanujesz znowu AdvCleanerem i MBAMem.

3. Sprawdzasz stronę startową w swojej wyszukiwarce. Usuwasz we wszystkich możliwych miejscach dodatkowe, podejrzane przeglądarki i wszystkie inne nawiązania do nich we wszystkich możliwych opcjach.

4. Jeżeli nadal masz problem to powtórz wszystkie kroki jeszcze raz do skutku. Format dysku można zrobić już tylko wtedy kiedy naprawdę nie możesz sobie poradzić konwencjonalnymi metodami.

Dodatkowo warto dołożyć do 8 GB Ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...