Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mistic89

Problem z polączeniem lokalnym DSL

Polecane posty

Od ponad miesiąca korzystam z DSL który nigdy nie sprawiał; problemów na laptopie zakupionym w UK (jeśli ma to jakieś znaczenie). 2 tygodnie temu po podłączeniu kabla sieciowego w ogóle go nie wykrywało, kiedy poszedłem podłączyć do innego kabla nadal powodem braku netu byl rzekomo nie podłączony kabel sieciowy, próbowałem przeczyścić kabel i wejście niestety bez skutku. Zrobiłem więc formata i wszystko było ok, niestety dzisiaj kiedy włączyłem lapa problem pojawił się ponownie. Proszę o pomoc, nie chce co tydzień robić formata :( (laptop TOSHIBA A300-1BZ)

P.S. Proszę darować sobie odpowiedzi w stylu google nie jest po chińsku bo szukam juz 3 dzień i u wszystkich kabel jest podłączony ale nie maja połączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad masz neta?? Dialog?? Jaki system, jaki modem?? Jaka sieciowka??

Musisz to napisac!!

Oto mozliwe problemy ..

1. Jakis wirus wtargnal Ci do kompa

2. Modem podlaczony do laptopa siada (zmniejsz transfer sieciowka - modem na 10MBps w Menedrzeze urzadzen)

3. Sprawdz kabel laczacy modem z lapkiem

Jest jeszcze inna mozliwosc. System ustawil transfer w karcie sieciowej 1Gbit/s (nowe plyty glowne) a modemy nie obsluguja takiego transfery. Zmien w menedrzeze urzadzen transfer na 100 MBps lub na 10 mbps. Ew. ustaw Auto Negotiation ( Auto negocjacja)

Jesli napiszesz wiecej informacji na temat swojego kompa, bedzie mi latwiej pomoc

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...