Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pszemaq

Rozwiązany: Router Asus rt-n14u a modem

Polecane posty

Cześć!

Posiadam ww. router oraz modem Huawei E173 w Play. Limit tego modemu to 7,2 Mbps, co mi nie wystarcza. Chciałbym przyspieszyć swój internet poprzez kupno lepszego modemu.

W Play jestem w ofercie 4G LTE unlimited. Jestem w zasięgu LTE. I tu zaczynają się schody, bo mój router nie wspiera LTE, jedynie 3G i 4G (tak mi powiedzieli na infolinii Asusa).

Co mogę w tej sytuacji zrobić (bez wymiany routera)? Kupić modem 3G o lepszych parametrach? Czy jeśli kupię modem 4G, to przyśpieszy mi to prędkość internetu, pomimo tego, że router nie jest kompatybilny z LTE?

I kolejne schody. Modem, który chciałem wybrać (Huawei E3372), nie figuruje na liście urządzeń w ustawieniach routera. Czy w takim razie będzie z nim działać, czy mogę wybrać jedynie spośród modemów, które widnieją w menu wyboru urządzenia w routerze?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w zasięgu LTE. I tu zaczynają się schody, bo mój router nie wspiera LTE, jedynie 3G i 4G (tak mi powiedzieli na infolinii Asusa).

LTE to jeden ze standardów 4G, więc stwierdzenie bez sensu.

No, ale nie o tym. Ten modem (E3372) powinien zadziałać na tym routerze, tylko niekoniecznie na domyślny sofcie. Zaktualizuj soft routera i zobacz, czy nie pojawi się na liście.

Jeśli nie, to sprawdziłbym alternatywne oprogramowanie dla tego ASUSa np. Tomato, DD-WRT, Asuswrt-Merlin. Przy czym upewnij się, że wersja, którą ściągasz jest na pewno kompatybilna z Twoim routerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie zaktualizowałem i modem nie pojawił się. Na standardach sieci się nie znam, jedynie na info powiedzieli mi, żebym nie mylił LTE z 4G. Routery Asusa mają w ogóle nie wspierać LTE, natomiast 4G tak (tak jest w specyfikacji routera - 3G/4G).

Dzięki za radę odnośnie alternatywnego oprogramowania ;)

Tak na chłopski rozum - jeśli mam modem LTE i zasięg LTE, a router obsługuje 3G/4G, to czy router też musi "obsługiwać LTE"? Czy nie wystarczy, że modem łapie i przesyła do routera internet z odpowiednią prędkością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/router-wifi-asus-rt-n14u-modem-4g-lte-huawei-e3372-i5531535839.html

Tutaj na przykład sprzedawany jest mój typ routera z moim typem modemu, który chciałem kupić. W menu routera nie ma tego modemu na liście. Czy możecie mi powiedzieć, czy ten router + modem będą razem działać, czy możliwe, że ta osoba po prostu sprzedaje router z modemem, a nie będą one razem współpracować?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...