Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cata666

Problem z wydajnością RAM

Polecane posty

Witam, od pewnego czasu borykam sie z pewnym problemem w moim blaszaku mianowicie gdy odpalam komputer to z progu wita mnie 95-98 zużycia RAMU co strasznie muli kompa i nic nie mozna na nim zrobić. W momencie gdy zrestartuje komputer to problem znika gdyż wydajność spada do 27-30 procent co i tak jest według mnie dużo. Po kilku godzinach użytkowania (przeglądania stron, oglądania streamów, grania w gry) problem wraca i wydajność podnosi sie do 95-98 procent stopniowo. Problem ten zaczął sie na Windowsie 7 ale z racji tego że to było jakieś 3-4 dni przed premierą Windowsa 10 olałem to bo myślałem że jak strzele formata na partycje systemową i zainstaluje 10'tke od nowa (nie poprzez aktualizacje) to problem zniknie - jednak sie myliłem.

Następną rzecz jaką zrobiłem to użyłem Windows Memory Diagnostic - jednak ta nic nie wykazała.

Potem ściągnąłem najnowszą wersje programu MEMTEST - zbootowałem pendrive'a i odpaliłem test - po około 20-30 minutach testowania nie wyskoczyły mi żadne errory ani nic tak więc zamknąłem program.

Nie mam pojęcia co to może być, wielokrotnie skanowałem komputer programem antywirusowym ESET NOD 32 i cośtam wykrywało ale usuwałem to jednak problem cały czas sie powtarza.

W linku przesyłam screenshoty z procesów, zaraz po odpaleniu kompa (nie mogłem wgrać ich jako załączniki bo pliki są za duże).

http://imgur.com/y1cTLA2

http://imgur.com/tYpOUIy

Specyfikacja kompa:

CPU: Intel Core i7 4790K

GPU: Gigabyte Geforce GTX 770 2GB Windforce

Zasilacz: OCZ jakiś tam 650W

MOBO: MSI Z97 G45 Fnatic Gaming Edition

Dysk: Seagate Barracuda 1TB + jakiś inny stary Seagate z pierwszego kompa 500GB

Nieszczęsny RAM: Corsair XMS3 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHZ CAS9 Dual Channel

Mam nadzieje że podałem tu wszystko, jak coś to pytajcie.

POMOCY! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...