Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoronoaZoro

Jaką ja mam kartę graficzną?

Polecane posty

Często w wymaganiach widzę coś takiego: karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)

Nie znam się kompletnie. Jak sprawdzić ile mam tego MB? I skąd wiedzieć czy jest lepsza niż GeForce 8600 skoro nie wiem co to jest za karta i nie wiem co oznacza ten numer 8600

Znalazłem takie dane mojej karty, proszę pomóżcie ustalić

http://s2.ifotos.pl/img/zzzpng_sppqphe.png

post-982569-0-05546800-1440536040_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ustalenie dokladnego modelu karty, to tak jak zasugerowal webtom najlepiej zainstalowac i odpalic aplikacje diagnostyczna CPU-Z i zerknac na zakladke Graphics.

I skąd wiedzieć czy jest lepsza niż GeForce 8600 skoro nie wiem co to jest za karta i nie wiem co oznacza ten numer 8600

Odnosnie numeracji produkowanych przez Nvidie GeForcow, to (zeby nie cofac sie za bardzo) dekade temu byly produkowane modele oznaczane czterema cyframi. Byly generacje np. 6xxx, 7xxx, 8xxx i 9xxx. W 2008 roku nastapila zmiana oznaczen i zaczeto uzywac systemu trzycyfrowego dla nowych kart, np. 7xx, 8xx czy obecny 9xx. Pierwsza cyfra oznacza generacje, kolejne odpowiadaja mocy karty w ramach danej generacji (GeForce oznaczony jako 740 bedzie mial wyraznie mniejsza wydajnosc w grach od modelu 760, z kolei model oznaczony jako 980 bedzie duzo wydajniejszy od 740 i 760) . Wracajac do GeForce 8600 od Nvidii - jego odpowiednikiem u konkurencji ATI (aktualnie juz AMD) jest Radeon HD3650. Jesli Twoj Radeon jest wlasnie taki luib lepszy, to powinienes spelniac minimalne wymagania gry pod wzgledem karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten screen mówi tylko tyle, że karta ma 256MB vRAMu. Może GPU-z okaże się bardziej pomocny przy ustalaniu dokładnego modelu karty?

najlepiej zainstalowac i odpalic aplikacje diagnostyczna CPU-Z
To ją się da zainstalować? Przecież ten pobierany exe odpala aplikację, a nie instalator.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator również istnieje. Tylko nikt z niego nie korzysta, bo po co?

Co do karty, to nie przypominam sobie Radeona serii 3000 z tak nisko tatkowanym GPU. Sądząc po częstotliwości taktowania pamięci, to jest to karta z pamięciami GDDR3. To może być jakiś dziwny OEM i namierzenie tego może być skomplikowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty, to nie przypominam sobie Radeona serii 3000 z tak nisko tatkowanym GPU. Sądząc po częstotliwości taktowania pamięci, to jest to karta z pamięciami GDDR3.
Mój GTX 660 Ti ma na pulpicie 2x324MH, więc chwilowe takty chyba nie muszą jeszcze niczego przesądzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GTX 660 Ti ma na pulpicie 2x324MH, więc chwilowe takty chyba nie muszą jeszcze niczego przesądzać.

Seria 3000 to jednak nieco bardziej odległe czasy i tak zaawansowanych opcji to te karty nie miały. :P

A co do karty, to obawiam się, że jest to Radeon HD3200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...