Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Woozi27

WIndows 10 - bios - problem

Polecane posty

Witam

Mam problem z wejściem do biosu po updacie do windows 10. Wyłączyło mi kartę graficzną w laptopie Asus i żeby ją włączyć muszę wejśc do biosa i tu zaczynają sie schody.

W 'uruchamianiu zaawansowanym' w dalszej części powinna być możliwość odpalenia na nowo komputera z BIOS / UEFI (cokolwiek to jest), u mnie tego nie ma.

Najnowsze stery do biosu do mojego laptopa (x52jc) są z 2011r.

Jakieś sugestie? Może da się inaczej odpalić kartę graficzną niż przez bios (nie widnieje ona w menedżerze urządzeń).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę o co chodzi.

Jak dobrze rozumiem w bios w win10/8 nie da się wejść inaczej niż z poziomu odpalonego windowsa przez wlaśnie tą opcję.

access-boot-menu-and-bios-windows-8.w654.jpg

Teraz tak, ja nie mam tej opcji z UEFI w ogóle,

A mam coś takiego

http://mynda.vaktin....age.php?di=WE4Q

Czy ja czegoś nie czaję i nie tak się teraz biosa odpala w win 10?

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem w bios w win10/8 nie da się wejść inaczej niż z poziomu odpalonego windowsa przez wlaśnie tą opcję.

Nope, Win8/10 nie blokuje dostępu do BIOSu/UEFI przez "klasyczny" sposób, czyli, zazwyczaj, wciśnięcie klawisza Del zaraz po uruchomieniu komputera, na ekranie logo płyty głównej. Chyba, że masz tak ustawione opcje startowe, że komputer uruchamia się tak szybo, że nie da się normalnie wejść w te ustawienia. Producent laptopa powinien udostępniać wtedy program, który zrestartuej komputer do BIOSu/UEFI. Poza tym, sprawdzałeś co masz dostępne po kliknięciu na Startup Settings?

Z tego co czytałem, przycisk UEFI Firmware Settings pojawia się tylko wtedy, kiedy płyta główna ma właśnie UEFI zamiast BIOSu starszego typu, oraz sam system został zainstalowany w trybie UEFI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem win7, bios odpalało się tak jak mówisz, esc, albo del i odpalało bios. Teraz w win 8 i win 10 odpala mi się odrazu windows przy rozruchu, bez niczego, a do biosa wg internetów wchodzi się tak jak pokazywałem, ale tej opcji u mnie nie ma. Nie bardzo wiem o co chodzi. Gdzie szukać punktu zaczepienia. Instrukcje wszystkie mówią, że tam powinna być a opcja i będzie git.

A da się jakoś z command prompt wejść w bios?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając sterowników do twojego laptopa nie widzę wersji dla windows 10. Możliwe że problemem jest brak kompatybilności z tym systemem. Dlaczego tak sądze, wielu producentów laptopów określa niektóre swoje modele jako niekompatybilne z najnowszym systemem. Dlatego aktualizacja do windows 10 nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

System ma być zainstalowany w trybie uefi i na tablicy partycji gpt.

Zerknij na https://social.techn...=w8itproinstall

Sprawdź jeszcze czy aby dobrze wykonujesz procedure.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...