Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Korni21

Problemy z zewętrznym dyskiem twardym

Polecane posty

Mam już kilka lat dysk zewnętrzny Toshiba. Niestety pare dni temu odmówił posłuszeństwa i windows widzi go, ale chce go formatować, przez total commandera też się nie da otworzyć. Przeglądając inne tematy wstawiam od razu informacje S.M.A.R.T.

post-816271-0-19756000-1440283390_thumb.

Mam windows 8.1. Dotychczas nie było problemów z dyskiem, działał zawsze powoli jak to USB 2.0, ale nie ciął się. Potrzebuje odyskać różne dane(1/3 dysku), stare zdjęcia(1/3 dysku) i gry na których mi nie zależy. Około 400 z 640GB na dysku było zajętych. Prosze was bardzo o pomoc, zgaduję że dysk będzie do wyrzucenia, ale bardzo zależy mi na odzyskaniu tych danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno niech dysk będzie na straty, ale ogromnie zależy mi na odzyskaniu danych. Dzięki za podanie programów, ale co do nich potrzeba? Musze kupić nowy dysk i skopiować tym programem wszystko z starego dysku na nowy i starać się je odzyskiwać posektorowo na trzeci dysk?(naczytałem się innych tematów, ale tak naprawdę jestem w tym kompletnie ziolony, po raz pierwszy popsuł mi się jakiś dysk, a mam tam bardzo ważne dane) Proszę was o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korni21 Jeśli naprawdę zależy Ci na tych danych, to rzy tej ilości błędów oddałbym dysk do jakiegoś serwisu zajmującego się odzyskiwaniem danych. Samo uruchamianie tego dysku wydaje się być ryzykowne.

@ky7 Przypuszczam, że chodzi o Hiren's Boot, a zatem - Wikipedia mówi wiele rzeczy, czasem nawet całkiem ze sobą sprzecznych (porównaj status Hiren's Boot na różnych wersjach językowych Wikipedii). Cała płyta opiera się między innymi o kilka środowisk - Linux, Mini Windows XP oraz MS DOS. Jak co do pierwszego nie ma wątpliwości, że jest legalne, tak wykorzystanie drugiego i trzeciego odbywa się z naruszeniem licencji odpowiednich OSów. Microsoft już nie nasyła z tego powodu prawników, ale nadal jest to nielegalne.

Dodatkowo to, że program jest Freeware, nie oznacza, że można go umieszczać na każdej płycie z kompilacją programów. Jestem w stanie wskazać Ci kilka programów na tej płycie, których licencja wyraźnie czegoś takiego zabrania (najlepszy i najgroźniejszy przykład to ComboFix).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MD- Od jakiegoś czasu ten program jest darmowy, do użytku domowego, nawet Wikipedia o tym mówi smile_prosty.gif

Uściślając - Hiren's Boot to nie program, a zbiór programów. Prawie wszystkie mają status Freeware (co jeszcze nie znaczy, że mogą tam być umieszczone), ale są tam dwie (tyle naliczyłem) pozycje o statusie Commercial, co automatycznie poddaje w wątpliwość legalność pakietu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...