Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

QurChuck

Nowa karcioszka a śmierdzi jak przypalana

Polecane posty

Cześć, dziś kupiłem GTX 970 z chłodzeniem pół-pasywnym: http://proline.pl/?p...X970-DC2OC-4GD5. Po zainstalowaniu sterowników odpalam FF14 Realm Reborn i ogarnia mnie zdziwienie, iż mam <20 fps. No nic, nowa karta, nowe stery, instaluje jeszcze Asus GPU Tweak i rebootuje ponownie PC.

Po uruchomieniu było już ok, wszystko śmigało jak należy, odpaliłem FF14 (na minutę-dwie) i zdecydowałem się odpalić benchmarka Heaven - score 1300 (dx 11, 1080p, ultra settings, AAx8, tesselacja extreame), zrobiłem 2 cykle. Wszystko wydaje się być w normie.

Wracam do FF14, po 10 sek klatkowania gra rozhulała się pięknie, czyste 60 fps na maximum detalach. Po około 10 minutach gry wyczułem zapach jakby palonych włosów wydobywający się z karty!!! Szybko sprawdzam temperaturę w GPU-Z i Asus GPU, oba wskazały 68'C (wiatrak załącza się przy 65'C. Smród zaczął się robić coraz bardziej dokuczliwy, a temperatura karty jak i ilość klatek stały na stabilnych poziomach. Czy miał ktoś taki problem? Czy to się "dopali" i dalej będzie ok? Nie za bardzo chciałbym ją zwracać do sklepu, gdyż mam do niego 40 km w jedną stronę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...