Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2015 - zawartość i opis

Polecane posty

Coś się kończy, coś się zaczyna. Nie będę mówił, co się kończy, by was nie dołować (studenci póki co uśmiechają się ironicznie...), ale powiem, co się zaczyna. Po wakacyjnym zastoju zaczyna się ruch w branży, co widać w zawartości najnowszego CDA (10/2015), dostępnego od wtorku 25.08. Cena standardowa (15,99 zł), ale w środku więcej niż zwykle.

Po pierwsze - aż 4 pełne wersje gier, i to z takimi hitami jak Batman: Arkham Asylum i Max Payne na czele. (A dajemy też Car Mechanic Simulator 2014 PL i Shadows on the Vatican - akt II PL). Do tego mamy dla was bonus - możliwość obejrzenia 4 wybranych przez was filmowych megahitów za free - czyli po prostu bon na 60 zł do wykorzystania w serwisie Chili TV (szczegóły znajdziecie przy opisie pełnych wersji).

A i do poczytania będzie sporo, oj, sporo! Po pierwsze - relacja z Gamescomu oraz przegląd ponad 100 gier zaprezentowanych na targach (m.in. Mafia III, Assassin?s Creed Syndicate, Dark Souls III, Mirror?s Edge Catalyst, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6, Battleborn, Call of Duty: Black Ops III, Just Cause 3, Fallout 4, Star Wars Battlefront, World of Warcraft: Legion i Need for Speed). Po drugie - zaczyna się sezon na produkcje z górnej półki, czego dowodem są recki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz totalnego remake?u pierwszej części Gears of War (Ultimate Edition). Nie chwaląc się - nie dość, że są to pierwsze recenzje w Polsce, to jeszcze jedne z pierwszych na świecie. Oceniamy w sumie aż 28 tytułów (a nie wliczam w to gier mobilnych, wśród których znajdziecie m.in. Angry Birds 2), w tym Everybody?s Gone to the Rapture, World of Tanks: Xbox One Edition, Way of the Samurai 4, King?s Quest Chapter 1: A Knight to Remember, bardzo udaną retroskładankę Rare Replay czy Enki (to tytuł. Zgadnijcie, kto recenzował).

Publicystykę zaczynamy od gorącego tematu - dopingu w e-sporcie ("e-doping"). Dalej pokazujemy najdroższe gry na świecie ("Takie drogie, a przedmuchać i tak trzeba") ? są ludzie skłonni zapłacić kilkadziesiąt tysięcy dolarów za rzadki kartridż. W Wielkich Branży prezentujemy Chrisa Avellone?a - projektanta wielu kultowych komputerowych erpegów. Konsolowcy znajdą dla siebie przegląd najlepszych gier, które nie trafiły na rynek europejski ("Pozaeuropejski The Best Of"), kolejny odcinek historii konsol (czas na erę PSX-a, N64, Saturna) oraz przegląd najlepszych zdaniem Berlina gier na PSX-a. Wszyscy powinni przeczytać "O co chodzi z tą całą Zeldą", czyli prezentację jednej z najbardziej kultowych serii, która w Polsce cieszy się popularnością dużo mniejszą, niż zasługuje. W Dałbym Dychę Siekiera wychwala Sanitarium, a w Szpilach jak zawsze tropimy rozmaite branżowe absurdy i wtopy.

Dział Technologie to przede wszystkim obszerna recenzja Windowsa 10 i druga część megaporadnika o emulacji klasycznych platform (tym razem PSX, PS2, N64, Gamecube i Wii). Są też - rzecz jasna - testy sprzętu. Mamy monitory (w tym 4K i niesamowite wygięte ultrapanoramy), urządzenia sieciowe (router i repeater), potężną kartę graficzną Zotac GeForce GTX 980 Ti ArcticStorm, myszy, klawiaturę, kierownicę wzorowaną na tej z bolidów F1 Ferrari i miniaturowe komputery.

Na deser jak zawsze Na Luzie oraz Action Redaction. Na DVD 4 pełne wersje gier, materiały z Gamescomu, zwiastuny, demo Car Mechanic Simulator 2015, freeware?y, gameplaye, mody do Maksa Payne?a, e-booki, gry rodzinne, bonusy.

Jeśli uważasz, że to wszystko jest warte twoich 15,99 zł - zapraszamy do sklepów, kiosków i salonów z prasą we wtorek 25.08. Osłodzimy wam koniec wakacji! Wypatrujcie też w telewizji naszej reklamy!

############SPIS TREŚCI

Info

GAMESCOM 2015

Relacja

Przegląd gier

RECENZJE

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Everybody?s Gone to the Rapture

World of Tanks: Xbox One Edition

Feist

QUBE: Director?s Cut

Gears of War: Ultimate Edition

The Talos Principle: Road To Gehenna

Way of the Samurai 4

King?s Quest Chapter 1: A Knight to Remember

Abandoned

Cradle

Breach & Clear: Deadline

Podróż

Guild of Dungeoneering

Luckslinger

Yatagarasu Attack on Cataclysm

Kyn

Sorcerer King

Enki

Submerged

The Swindle

Battle Fantasia ? Revised Edition

Legend of Kay Anniversary

Rare Replay

Tembo the Badass Elephant

TIS-100

Interloper

Five Nights at Freddy?s 4

Gry mobilne

Angry Birds 2

Agario

Streets of Rage II 3D

Mighty Gunvolt

WH40K Deathwatch: TI

El Diego

This War of Mine

Vainglory

Rumble City

Samurai Warrior Chronicles 3

Mercenaries Saga 2

Avernum 2: Crystal Souls

Dragon Quest VI

Publicystyka

e-doping

Takie drogie, a przedmuchać i tak trzeba

Wielcy branży: Chris Avellone - Cierpiętnik z Cienistych Piasków

Pozaeuropejski The Best Of

VOD Chili

Dałbym dychę: Sanitarium

O co chodzi z tą całą Zeldą?

Osiem generacji konsol, cz. 5

Best of... PSX

Szpile

TECHNOLOGIE

Info

MEGAporadnik

Zagrajmy w to jeszcze raz - emulacja, cz. 2

Testy

Wygięty monitor 21:9 BenQ XR3501

Monitor 4K G-Sync Acer XB280HK

Wygięty monitor 21:9 LG 34UC97-S

Monitor 21:9 Acer CB290C

Monitor 4K Philips BDM4065UC

Repeater Fritz!WLAN 1750E

Router Actina Cerberus P6820

Zotac GeForce GTX 980 Ti ArcticStorm

Kierownica Thrustmaster Ferrari F1

Klawiatura Razer DeathStalker Chroma

Mysz CM Storm Alcor

Mysz Mionix Avior 7000

Komputer Acer Revo One RL85

Komputer Modecom FreePC

Windows 10

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

#############################Zawartość Cover DVD####################

##########PEŁNE WERSJE GIER

Batman: Arkham Asylum

Gatunek: akcja

Ocena w CDA: 9+ (09/2009)

Multi: brak

PC: Vista/7/8/10, CPU 3 GHz, 1 GB RAM, GF 6600/ATI 1300

W tym przypadku nie ma nawet cienia wątpliwości. Batman: Arkham Asylum to jedno z najwybitniejszych dzieł ostatniej dekady. Stworzony przez brytyjskie studio Rocksteady Games przedefiniował cały swój gatunek, ustanawiając nowy wzorzec gier akcji. Skorzystali na tym także twórcy, obsypani setkami nagród i wyniesieni do branżowej ekstraklasy. To nie jest jedna z tych licencjonowanych "wydmuszek" bazujących wyłącznie na tytule czy bohaterze. Gra sama w sobie jest tak dobra, że byłaby dobra nawet bez Batmana! W niepobity dotąd, choć chętnie naśladowany sposób łączy elementy skradanki z bijatykami, spina je klamrą znakomitej narracji. Batman: Arkham Asylum nie przestaje zachwycać także technicznie. Stworzony w oparciu o Unreal Engine 3 z wykorzystaniem PhysX zdaje się zupełnie nie starzeć. Nieodmiennie cieszy też system Freeflow, łączący kontekstowo ciosy i uniki w zjawiskowo brutalny pokaz walki wręcz. Supersatysfakcjonujące pozostają także wyzwania Niewidzialnego drapieżnika, w których Batman eliminuje, korzystając z mobilności i gadżetów, całe grupy przeciwników rozlokowanych w zamkniętej przestrzeni. Jeśli dotąd nie mieliście okazji tego zrobić ? czas najwyższy.

UWAGA: lojalnie uprzedzam, że na nowszych niż XP Windowsach gra instaluje się dłuuuuuuuuuugo (może minąć 30-60 minut zanim pasek statusu w ogóle ruszy z miejsca, bez paniki!). Skopiowanie instalki na HDD i odpalenie stamtąd ten proces dość znacznie przyśpiesza.

Max Payne

Gatunek: akcja

Ocena w CDA: 9+ (10/2001)

Multi: brak

PC: Vista/7/8/10, CPU 450 MHz, 256 MB RAM, grafika z 16 MB

Kultowe dzieło fińskiego studia Remedy, w pełni potwierdzające prawdziwość powiedzenia stare, ale jare. Max Payne to zabawa w strzelanego ubrana w historię tytułowego nowojorskiego gliniarza i jego walki z całym złem świata. Niezwykła przy tym jest forma gry - to noirowa opowieść z narracją w stylu chandlerowskim, w której komiksowe scenki fabularne zgrabnie przeplatają się z filmowo widowiskowymi strzelaninami. Jest tak, jak gdyby pamiętną scenę z lobby biurowca z ?Matriksa? rozciągnąć do rozmiarów pełnej gry.

Max Payne to gra akcji oparta w pełni na idei "bullet time?u", czyli spowolnienia czasu w trakcie strzelania. Filmowość akcji podkreślały także najazdy kamer na ostatniego przeciwnika w chwili śmierci, ukazując scenę w spowolnionym czasie. Kompletnie zaskakujące natomiast okazało się to, że Max Payne, jak na grę sprzed dekady, jest zdumiewająco elastyczny. Przykładowo nie ma problemu, by aktywować w nim rozdzielczości rzędu 1920 x 1200 i inne panoramy. Sprawdźcie sami, jak zaczynali twórcy Alana Wake?a i Quantum Break.

#################

Car Mechanic Simulator Complete Edition 2014 PL

Gatunek: ekonomiczna

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 6+ (04/2004)

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU dwurdzeniowe 1,8 GHz, 2 GB RAM, GF 9800 GT/ATI X1800

W końcu udało mi się własnoręcznie wymienić wszystkie filtry w samochodzie i jeszcze dostałem za to kasę! Co prawda w Car Mechanic Simulator 2014 - jednej z najwybitniejszych polskich gier ostatnich lat - ale to zawsze dobry początek, bo przynajmniej wiem już, gdzie mniej więcej szukać ich w realu.

###########

Shadows on the Vatican ? akt II: Gniew

Gatunek: przygodowa

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 1,5 GHz, 1 GB RAM, GF 8800 GT/ATI X1800

Część druga zaangażowanej politycznie przygodówki point?n?click, opartej luźno na książce "W imieniu Boga? Śledztwo w sprawie morderstwa papieża Jana Pawła I" Davida Yallopa. Tym razem jednak nie kierujemy tylko Jamesem, eksksiędzem tropiącym watykański spisek, ale także wprowadzoną na scenę w finale aktu I zabójczynią Silvią. Ta, walcząc o życie, zmuszona jest sprzymierzyć się ze swą niedoszłą ofiarą, co naturalnie wiedzie tytułową ścieżką gniewu i... "Nie mogę tego zrobić" w najrozmaitszych formach.

###############BONUS: Obejrzyj 4 filmowe hity za darmo!

Specjalnie dla czytelników CD-Action mamy prezent ? 60 złotych do wykorzystania na wypożyczenie czterech filmów z działu Special Selection serwisu VOD Chili, mieszczącej obecnie setkę filmowych klasyków, m.in. "Prometeusza", "Incepcję" czy "Sherlocka Holmesa: Grę cieni". Wypożyczony film czy serial dostępne są przez 28 dni od wypożyczenia lub 48 godzin od rozpoczęcia oglądania, i to bez limitu odtworzeń.

Filmy da się oglądać na bardzo szerokim spektrum urządzeń mających dostęp do internetu - od Smart TV i Smart Blu-ray (lub TV z Chromecastem), poprzez PC i Maki, po tablety (Android, iOS, Windows, Kindle) i smartfony (Android, iOS, Windows). Serwis już wkrótce ma też pojawić się na konsolach.

Pełne wersje

Batman: Arkham Asylum

Max Payne

Car Mechanic Simulator 2014 PL

Shadows on the Vatican - akt II PL

DEMO

Car Mechanic Simulator 2015 PL

FREEWARE

12 Is Better Than 6

Dead House 6

Our Personal Space

Process

Red Eclipse

Regen

Secrets of Dyrt

The Tell-Tale Heart

GRY RODZINNE

Dream Vacation Solitaire

Nerdy Dwarf

Score a Goal Redux

modulator

Mody do gry Max Payne

GAMEPLAYE

Guild of Dungeoneering

The Swindle

GALERIE

Abandoned

Breach & Clear Deadline

Guild of Dungeoneering

King's Quest

Podróż

Submerged

GAMESCOM 2015

Galeria zdjęć

Wideorelacje

bonusy

ActionMag

Esensja

FAQ - wersja 3.3.2

Tapety

E-BOOKI

Zwariowany tydzień

Rytuał piasku

Po zamachu

NA LUZIE

ZWIASTUNY

post-4-0-72082100-1440138519_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znów nie ma nic ciekawego do czytania w dziale recenzji, ale co tam - kolekcjonuję CD-A od kilkunastu lat, więc i tego nie odpuszczę. Zwłaszcza, że pełniaki (a konkretniej forma ich wydania - Max bez polskiego dubbingu, a Batman bez Steama) to dla mnie CD-Actionowo-growe marzenie spełnione.

Z drugiej strony są teksty o Avellone i Sanitarium (ech, lubiłem teksty Siekiery, więc tym chętniej przeczytam), więc będę miał co czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten numer jest jednym z najważniejszych w tym roku. A przynajmniej stał się poprzez recenzję MGS V: TPP (A HIDEO KOJIMA GAME! Ech, że też Konami nie/świadomie popełnia seppuku). Ojjj, wierzę, że ten tytuł się udał, rozgrywka pewnie tak, ale i fabularnie, bo akurat paranormalno-realistyczna mieszanka w przypadku MGS i MGS 2 weszła mi gładko (muszę nadrobić resztę!). Tym bardziej, że tytuł zapowiadany był jako jeden z najdosadniejszych dotyczących wojny w ogóle w historii gier. Oby się to nie zmieniło, a będę bardzo usatysfakcjonowany!

Poza tym - remaster Gears'ów? W porządku. Grałem w 'jedynkę' na PC i było całkiem przyjemnie (ale RAMM mi napsuł krwi, ojjjj, napsuł). Poza tym wierzę w King Quest'a - bo siostra na pewno będzie chciała go sprawdzić - być może się z nim z powrotem do przygodówek przekonam. Gamescom? Poczytam? Publicystyka? Również.

Pełniaki? Arkham Asylum scalowane dawno temu, ale pożyczyłem od kumpla. Teraz czekałem na własny egzemplarz, no i mam :) . Max Payne ograny i na PC, i na SG Ace 2 (tak, po angielsku na smartfonie go przeszedłem, a co!). Ale mody mnie zaciekawiły. Reszta mnie nie interesuje.

Ujmę to tak - nieprzerwanie kupuję CD-Action od numeru 140 bodajże (06/2007, Morrowind jako pełniak). Nie miałem i nie będę chyba mieć powodu, by to zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szału nie ma, batmana oryginalnego czy spiraconego juz chyba kazdy ograł, takze jedynie ladnie na okladce wyglada, chociaz z drugiej strony gra ma juz chyba 6 lat to znowu az taka sensacja nie jest. o max payne sie nawet nie bede wypowiadal, gra starsza niz wiekszosc czytelnikow CDA.. Reszta tytulow nie warta nawet wygooglania. Sama zawartosc "pisma" i tak niedlugo bedzie do pobrania w pdfie, chociaz sam tego nie praktykuje, lepsze recenzje i zapowiedzi znajde na pierwszej lepszej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego zestawu nikt przy zdrowych zmysłach hejtować nie może.

9+ i 9+, obie zresztą ów (uf! uf! znam polszczyznę, ale ów pomyłka od zawsze bardzo mi się podoba) oceny zostały niesłusznie zaniżone.

Chyba nigdy tak wysokiej sumy dwa pełniaki położone obok siebie nie miały?

EDIT: A nie, mój błąd, jednak miały. Numer 08/2011, Syberia (9+) i Syberia 2 (9+). I wszyscy wiedzą, że to nie były najlepsze pełniaki w tym numerze.

Kórliki rządzą przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej zainteresowała recenzja Windows 10. Czy jest naprawdę dobry jak Windows 7? Czy może nawet lepszy? Bo obecnie używam Windowsa 8.1 i trochę mnie już on męczy. Ładny Assasin na okładce to zawsze plus. Pełniaki trochę wiekowe, ale jak ktoś nie ma ich na swojej półce to powinien się z nich ucieszyć. Recenzję najnowszego MGS i kolejną część tekstu o konsolach też z przyjemnością przeczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak: kupuję CD-Action co miesiąc i nigdy nie żałuję tych 16 złotych. Robię to jednak dla tekstów, bo pod tym względem jesteście fenomenalni i czyta się je dużo lepiej niż te sprzed kilku lat. Jednak jeśli chodzi o pełniaki, to od dawna nie było w CDA nic ciekawego. Max Payne już dawno ograny, Batman też (jeszcze to nie GOTY na Steama...), a pozostałe pełne wersje też nie powalają. Inna sprawa, że odkąd przekonałęm się do Steama, to już długo nie mogę znaleźć na coverach nic dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak na odpalenie płytki z numeru muszę poczekać, aż mi nowy napęd przyjdzie :v also numer zapowiada się ciekawie. Interesuje mnie w sumie o czym będzie felieton pod nieco zagadkowym tytułem "Takie drogie, a przedmuchać trzeba" w sensie o czyszczeniu sprzętu, czy jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A nie, mój błąd, jednak miały. Numer 08/2011, Syberia (9+) i Syberia 2 (9+). I wszyscy wiedzą, że to nie były najlepsze pełniaki w tym numerze.

Ba! To były jedne z najlepszych pełniaków w historii pisma, zamykać ja w kategorii "najlepsze w numerze" to ujma, potwarz i policzek!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up: Spoilery jeśli już będą to będą oznakowane. Przegap lepiej je, bo jeśli będą, to na pewno z MGS3 i z PW.

Czemu w poprzednim numerze pisaliście, że będzie o emulatorze Dreamcasta, a w numerze nic? Jakby co, to zawsze możecie dać jeszcze coś o Dreamcascie na stronie, tak jak to było z konsolami pierwszej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chociaż raz muszę pochwalić dział prenumeraty. Nowy numer CDA dostałem dzień po premierze kioskowej. Nie miałem jeszcze za bardzo czasu, aby zagłębić się w lekturę. Zacznę więc od pełnych wersji. Kto do tej pory nie grał w Batman: Arkham Asylum to niech przerwie czytanie tego posta i zacznie instalować tę grę. Jest to produkcja po prostu znakomita i fajnie, że pojawia się w pełnej wersji CDA. Owszem miałem tę grę już wcześniej, nawet w Edycji Kolekcjonerskiej, ale i tak uważam, że jest to świetna pełna wersja. Jeżeli chodzi o Max Payne to cóż jest to jeden z niewielu FPSów jaki przeszedłem z prawdziwą przyjemnością swego czasu. Jakoś nigdy do tej pory nie miałem swojego egzemplarza, zawsze grałem gdzieś u znajomego. Teraz po latach w końcu mam swój własny egzemplarz gry. :) Pozostałe pełne wersje jak Car Mechanic Simulator 2014 i Shadows of the Vatican jakoś nie specjalnie mnie interesują. Za przygodówkami jakoś nie przepadam, a jeżeli chodzi o symulatory to cóż nie przepadam za nimi. Ale może z ciekawości sprawdzę.

W tym miesiącu okładka jest po prostu fajna. Gdy zobaczyłem zapowiedź to sobie pomyślałem coś w stylu "a jest ok, bohater z Assassin`s Creed". Jednak gdy zobaczyłem ją na żywo oraz pewne poukrywane rzeczy na niej to od razu mi się spodobała. Nie mogę jeszcze skomentować zawartości tekstowej numeru, bo jeszcze nie bardzo miałem czas poczytać, ale myślę, że czytanie nowego numeru CDA sprawi mi sporo radości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...