Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szwedamar

Problem z komputerem.

Polecane posty

Witam wszystkich :) ,

Dziś rano mój PC zakupiony niecały rok temu z waszą pomocą z moreli wraz z usługą złożenia, dziś rano po prostu się nie włączył. Wciskam power i nic. Coś tam poszperałem i przełączyłem przycisk power z reset i w sumie nic się nie zmieniło, chociaż raz jak dłużej trzymałem reset to komputer ruszył(ja już uradowany), ale po 2 sekundach się znów wyłączył. Diody od zasilania na karcie graficznej się świecą. Czyli to prawdopodobnie zasilacz lub płyta główna.

Ktoś jest w stanie mi pomóc jak teraz podejść do sprawy gwarancji? Nie za bardzo chce mi się wysyłać całą budę, a też nie mam pewności co jest nie sprawne. Wolałbym wysłać sam zasilacz/płytę główną. Ktoś już ma jakieś doświadczenia z reklamowaniem złożonego komputera?

zasilacz to

płyta główna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełen komplet http://www.morele.ne...ry/info/nQrFgV/

plus teraz jeszcze jest karta dzwiękowa.

Nic abosultnie nie robiłem z nim ostatnio. Tak jak wczoraj wieczorem go wyłączyłem, dziś rano już bez reakcji. Jak wrócę z pracy to może uda mi się podpiąć inny zasilacz to jedną rzecz będę mógł wyeliminować.

Najgorsze będzie to czekanie teraz na serwis...;p

I czy ktoś wie czy w razie czego do zasilacza jest wymagany karton? Bo już chyba go nie mam... I czy fakturę trzeba im skanować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz karty graficznej?

Karton raczej nie jest potrzebny, tylko patrząc na opis, który podałeś, to bardziej wygląda mi to na płytę główną lub problem z przyciskiem włączającym zasilanie niż na zasilacz.

Próbowałeś odpalić koma za pomocą śrubokrętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem teraz tylko wtyczkę tą główną do płyty głównej z zasilacza od kolegi żeby mu całego koma nie rozberać i wytartoał. W sensie wataki się kręciły normlanie, chocaż cały komp nie wstał bo nie podłączyłem resty wtyczek. Jeszcze spróbuję ręcznie oddalić mj zasilcz, ale myślę, że to on jest winowajcą

Grafka to r9 290, go kupowałem na allegro.

Podłączyłem moją wyczkę do płyt głównej kolegi i to samo, wiatrak wkonał kilka obrotów i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to płyta główna. Miałem podobnie - włączając PC, wentylatory ruszały na chwilę lecz komp nie wstawał. Wadliwa okazała się płyta.

Zasilacz też może być problemem. Spróbuj go przełożyć do kolegi. Możesz też podpiąć samą płytę, zasilacz, i kartę razem. Zobaczysz czy wtedy coś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć pewność musiałbyś przełożyć całość, nie tylko jedną wtyczkę. Ale jeśli to zasilacz, to nie powinieneś móc go ponownie uruchomić bez odcięcia prądu, stąd jednak raczej obstawiałbym płytę. Ewentualnie sygnał power good może jakimś cudem nie docierać.

Próbowałeś odłączyć wszystkie wtyczki i podłączyć je raz jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...