Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair25

Włam?

Polecane posty

Dobry wieczór,

piszę w niecierpiącej zwłoki sprawie, która wydaje mi się dziwna. Nigdy nie miałem zielonego

pojęcia o hackerstwie, więc mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu pewnej kwestii.

Sprawa wygląda tak, że człowiek z pewnego forum chyba postanowił się na mnie zemścić. Nie będę

was wprowadzał w szczegóły, skupię się na głównym problemie. Osoba ta sugeruje jakoby dostała

się do haseł do moich kont. Oczywiście wypisuje, że czytała moje rozmowy, ale gdy poproszę o

jakiś cytat, to nie chce tego zrobić. Rozmawiałem z tym człowiekiem kiedyś na Gadu-Gadu i o dziwo

twierdzi on teraz, że wyłapał moje hasła za pomocą niejakiego GG tools. Druga sprawa jest taka, że

mówi on, że mój adres także wyłapie przez niejakiego scothfa. Pierwszy raz o czymś takim słyszę, a

po wpisaniu tej frazy do szukarki, nie pojawia mi się nic co mogłoby mieć znaczenie. Podejrzewam,

że ten człowiek to manipulator, ale chcę żebyście zweryfikowali czy to co on opisał jest w ogóle

wykonalne w ten sposób.

Będzie wdzięczny za jak najszybszą odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam. icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie osoba ta blefuje. No ale warto być przezornym. Wobec tego możesz zamienić GG na inny komunikator na przykład tlen. Jest opcja ,że możesz rozmawiać z użytkownikami gadu gadu. Ustawiasz sobie maila na tlenie , i jak zrobisz silne hasło [bo możesz logować sie na ten komunikator z konta pocztowego] jego"szanse" maleją. Ponadto warto przeskanować sobie komputer czy to np Malware anti Malware , Dr Cure web it! lub innymi programami , no i oczywiście swoim antywirusem. Dla pewności możesz też użyć jakiegoś skannera pracującego online. Np Esset online. By załatać ewentualne dziury wyrzucić można adobe flash player, jeśli nie grasz w gry flashowe w przeglądarce. Przeskanować Javę , jesli używasz , bo tam czasem też jakieś dziury moga być.

Zawsze ,możesz też osobnika postraszyć policją , bo na forach prawnych już niejeden miał później konsekwencje, bo a to komuś sie włamał na Facebooka a to komuś groził itp. Jeżeli byś zdecydował pozostać przy GG to też przy każdorazowym logowaniu ustawi silne hasło , małe duże litery , cyfry, zbitki liter bez sensu itp. Mam nadzieje,że troche pomogłem ale inni też coś pewnie dopowiedzą mądrego. Ewentualnie jak bardzo się obawiasz to jeszcze jakiś pakiet z Firewallem + antywirus, sam kiedyś używałem Commodo , lecz warto poszukać w necie testów lub poczytać w CDA bo też było albo zapytać na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chromu - Zapomniałeś o najważniejszym

@Altair25 - Przeskanuj sobie komputer Malwarebytes Anti Malware.

Popatrz przez chwilę na ruch sieciowy czy nie ma żadnych dziwnych połączeń, a po za tym, zmień hasło na silne, niepowtarzalne w każdej usłudze.

Najlepiej ze znakami alfnumerycznymi.

Możesz także zacząć używać oprogramowania typu LastPass

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@James Voo -Hmm z tym,że hasło do wszystkiego trzeba mieć inne faktycznie, pominąłem bo cytując klasyka uznałem to za oczywistą oczywistość. =]

W sumie autor nie podał czy korzysta z routera lub innego urządzenia, przez nieszczelne zabezpieczenia można by próbować się dostać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altair25

Jeśli nie miał fizycznego dostępu do twoje komputera i masz wyłączone usługi typu RDP/VNC to nie ma mowy o wyciąganiu haseł z GG podanym programem.

Co do adresu IP. Generalnie do wyciągnięcia nie jest trudny, ale samo IP jeszcze nic mu nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...