Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alleon

Rozwiązany: nie działające hasło windows

Polecane posty

Witam, mam następujący problem z komputerem - nie używałem go przez jakiś miesiąc i gdy chce go teraz włączyć moje hasło windows nie działa. Postanowiłem je usunąć programem z tej strony http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ lecz w trakcie wyskakuje mi

Windows is hibernated, refused to mount.

NTFS: Yes, but hibernated

================================================

** The system is HIBERNATED!

** SAFEST is to boot into windows and shut down properly!

================================================

If that is not possible, you can force changes,

but the hibernated session will be lost!

Do you wish to force it? (y/n) [n]

i nic dalej nie da się z tym zrobić. Wie ktoś o co chodzi i jak sobie z tym poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłeś konto, to przypadkiem nie wymagało ono konta email w którejś z usług microsoft - msn, hotmail, windowslive??

jeżeli tak zaloguj się na tego maila - sprawdzisz przynajmniej czy na pewno wpisujesz dobre hasło - jeżeli nie powinieneś móc je odzyskać i lub zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebuje płyty jak poradnik zaczyna się od ,,Insert your Windows 8 boot DVD or boot flash drive" (obraz płyty na penie to tylko trochę mniejszy problem bo i tam musiał bym skądś go ściągnąć)? Te pozostałe metody chyba też wymagają jakiś systemów do startu a to raczej ostateczna opcja bo nie mam teraz zabardzo czasu na ściąganie czegoś większego.

EDIT: A jak zbootuje kompa z jakiegoś systemu nagranego na pena to będe miał dostęp do dysków w tym pc, bo już nie pamiętam? Właściwie potrzebuję tylko skopiować pliki z tego pc na nowego lapka a potem mogę te dyski wyzerować. Chyba że np dało by rade ssd z tym systemem na który nie mogę się dostać podpiąć do laptopa i jakoś ręcznie wtedy zresetować te hasło?

@up - to jest zwykłe hasło, nie logowałem się na tamtego kompa przez konto windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dostaniu się do tego menu po kliknięciu z shiftem w restart mam tylko opcję Use a device która mi nic nie daje, a po kliknięciu f11 przy starcie nie ma do wyboru opcji recovery mode ani nic w tym stylu. Ten komputer naprawdę się na mnie obraził..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jak rozumiem sam składałeś zestaw. Co by znaczyło, że możemy zapomnieć o partycji recovery.

Pozostaje odpalić instalator (jakoś ten system musiał zostać zainstalowany). Ewentualnie sposób z Shiftem - on musi działać, jeśli nie działa, to znaczy, że jest coś nie tak z systemem i klawiaturą. Skoro twierdzisz, że hasło wpisujesz poprawne, ale nie działa, to obstawiałbym klawiaturę. Włącz klawiaturę ekranową i zobacz, czy jakiś klawisz się nie zablokował. Możesz też spróbować wpisać hasło za jej pomocą i zobaczyć, czy to nie zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sam składałem. Windowsa normalnie mam z dream sparka chociaż akurat ten był chyba pożyczony z internetu.. z tego co pamiętam tak mi było akurat wygodniej wtedy bo to miało być na chwilę a miałem pena z nim aniolek.gif. Sposób z shiftem działa częściowo bo dochodzę do tego menu ale nie mam tam tylu opcji co powinienem mieć. Co do wpisywanego hasła to sprawdzałem z podglądem (można kliknąć przy wpisanym haśle taką ikonkę i ,,odkrywa" się hasło) z resztą sytuacja wygląda o tyle dziwnie że czasami jak wpisuje dobre hasło to pojawia się już napis ,,welcome" ale po paru sekundach wraca do logowania z napisem błędne hasło. Domyślam się że głównym podejrzanym będzie teraz ten windows ale musi być jakaś metoda żeby chociaż ,,na chama" dostać się tylko do tych plików..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uszkodzony profil i nic Ci nie da zresetowanie hasła.

Większość dystrybucji GNU/Linuksa Live powinna pozwolić na dobranie się do plików. Lepszy byłby Windows PE, ale z nim byłoby trochę kombinacji, żeby w ogóle przygotować obraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem ubuntu na pendrive (oczywiście za pierwszym razem się nie udało bo wyskakiwały jakieś dziwne błędy przy próbie uruchomienia) ale dostać się do dysku dalej nie można... (nie odpisywałem tyle gdyż nie było mnie tydzień w domu)

post-65655-0-27936600-1440430134_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się tego zrobić z tego linuxa nagranego na pena (trzeba było by go zainstalować ale nie miałem internetu w tym komputerze). Po wielu próbach z innymi programami w końcu udało się dostać do plików Paragonem Recovery 14. Temat do zamknięcia, dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...