Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rysiu421

Dziwne paski na monitorze

Polecane posty

Witam wczoraj na monitorze komputera pojawiły się ukośne kolorowe paski. Po 10 sekundach komputer się resetował i tak w kółko.

Tu moje parametry komputera:

-AMD proesor +3000

-karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5500

-1 GB RAM

Dodam, że wczoraj próbowałem coś robić przy karcie graficznej za pomocą jakiegoś programu i nacisnąłem "Reboot" i komputer się zrestartował i pojawiły się paski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe paski i inne tzw. artefakty, wyświetlające się na ekranie to typowy objaw problemu z kartą graficzną lub sterownikami do niej.

Czy możesz podać nazwę tego programu i co próbowałeś nim zrobić? Masz możliwość (i umiejętności) przełożenia karty z innego komputera, żeby sprawdzić, czy problem nadal będzie się pojawiał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzi ty w tym programie kliknąleś ,,Reboot", bo ja w nim nic takiego nie znalazłem. Biorąc pod uwagę, że ten program służy do podkręcania kart graficznych, mogło się zdarzyć dużo rzeczy. Coś mogło pozmieniać się w ustawieniach BIOS-u, a nawet karta mogła ci się spalić (uszkodzone GPU). Stawiałbym niestety na tę ostatnią opcję, ale na razie nie panikujmy.

Próbowałeś podkręcać kartę zgodnie z instrukcjami na tamtej stronie? Z tego co czytałem w opisie, wydaje mi się, że tamten program w ogóle nie współpracuje z kartą NVIDIA GeForce FX 5500.

Jeśli nawet karta się spaliła, to i tak jest już strasznie przestarzała i za niewielkie pieniądze da się kupić coś o wiele lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek na złączu AGP (tak jak obecna). Przy czym wskazane jest by była lepsza od obecnej (np. klik) i zasilacz ją wytrzymał (co rodzi pytanie o jego markę, model i moc).

Co do problemu - próbowałeś w trybie awaryjnym usunąć sterownik (za pomocą np. DDU) i ponownie go zainstalować? Jeśli kopot sprawiły zbyt duże zegary, czasami ich reset może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/Original-Netzteil-HJC-HASU05F-12V-3A-100-240V-1-8A-50-60Hz-/351197992752

Do zasilacza stacjonarki nijak to niepodobne. Najprościej by było otworzyć obudowę i wrzucić zdjęcie tabliczki znamionowej.

I czy ta karta da radę z Cs:go razem z tym co mam? (Ram,procek)

Lepiej o to zapytać w dziale "Ogólnie o grach", ale wątpię by odpowiedź była pozytywna. Sprzęt jest/byłby dużo poniżej minimalnych wymagań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...