Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrMieszk0

Problem ,,internet dla livebox niedostepny"

Polecane posty

Witam

Tak jak w temacie problem jest z połączeniem prze wifi z liveboxem, jednak dotyczy on tylko jednego urządzenia (mianowicie mojego smartfona krecka_dostal.gif ). Przy łączeniu z wifi na moim telefonie (lg spirit 4g lte) zasięg mi łapie, jednak internetu nie ma. po chwili wyskakuje też komunikat ,,internet dla livebox niedostępny". Przy tym zasięg (te kreseczki pokazujące siłę sygnału wifi) co chwilę znikają. Inaczej jeśli siedzę przy samym liveboxie, kreseczki nie znikają, ale internetu jak nie było tak nie ma. W domu mam kilka urządzeń które korzystają z tego wifi i tylko u mnie są problemy. Początkowo wszystko działało dobrze. po powrocie z wakacji (podczas których livebox był wyłączony) zaczął się ten właśnie problem. Próbowałem wszystkiego co standardowy ,,Janusz internetuf" (bez obrazy dla Januszy swiety.gif ) może spróbować. Resety liveboxa, powrót do ustawiń fabrycznych, sprawdzenie kabelków i przedmuchanie wszystkich otworów jezyk1.gif etc. Również na telefonie zapominanie i ponowne wklepywanie sieci. Nie wiem z czym jest problem. Dodam również, że w ustawieniach DHCP mam spory przedział IP.

Pokornie proszę o pomoc i z góry dziękuję uklon.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrowanie adresów MAC jest wyłączone. Teraz pojawia się nowy problem, ponieważ mój telefon w ogóle się z wifi nie łączy bez względu na to czy jest zabezpieczone czy nie. Gdy klikam połącz, prze kilka sekund jest ,,łączenie" a później nic. Nie wiem czy problem jest po stronie telefonu, gdyż wcześniej wszystko dobrze chodziło a ustawień nie zmieniałem. Restart liveboxa nic nie dał. Sprawdziłem też inne urządzenie i tam jest ten sam problem. Wczoraj jeszcze wszystko chodziło dobrze. ehhh confused_prosty.gif na komputerze (który jest podłączony kablem) wszystko chodzi dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie wiem czy dobrze to zrobiłem. Na telefonie Wybrałem podłącz przez WPS i na liveboxie kliknąłem przycisk. Połączyło się, lecz problem nadal występuje. Odkryłem, że mój smartfon z innymi wifi tak samo się rozłącza. Czy może to być coś w stylu limitu czasu połączenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było podłączać się normalnie hasłem a nie przez WPS ;). Jeśli problem występuje przy innych sieciach Wi-Fi to wina leży po stronie softu smartphone'a (tak obstawiam). Limit czasu połączenia nie powinien mieć tutaj większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...