Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tosia1404

brak połączenia z wifi ("trwa identyfikowanie sieci")

Polecane posty

Witam,

postaram się w miarę jasno opisać sytuację smile_prosty.gif wszystkie komputery w mieszkaniu oprócz mojego nie mają problemów z rozłączającym się internetem - pojawia się żółty wykrzyknik przy ikonie połaczenia oraz komunikat (trwa identyfikowanie sieci), po odczekaniu czasem 5 czasem 10 min internet lączy sie sam z powrotem, ale sa sytuacje kiedy w ogóle nie laczy sie automatycznie z powrotem tylko musze kliknac "rozlacz" i dopiero potem "połącz". taka sytuacja zdarza sie moze kilkanascie razy dziennie. do tego ostatnio pojawil sie komunikat o konflikcie adresów IP (niestety nie mam print screena)

podaję wynik komendy ipconfig /all

http://www.wklej.org/id/1768209/

czytałam podobne tematy i u niektórych osób pomogło wpisanie ręczne adresu IP w oknie protokołu:

http://zapodaj.net/0...03e536.bmp.html

tylko nie wiem co i gdzie wpisać smile_prosty.gif

dodam, że pierwszy raz mi sie to zdarzylo, w innych mieszkaniach komputer bezproblemowo laczy sie z routerem.

router to technicolor (z UPC) -> próbowałam przejrzeć ustawienia routera wpisując w przeglądarkę 192.168.0.1 (tak jak jest podane na stronie UPC), ale w ogóle się ten adres nie wczytuje

z góry dziękuję za pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo według tego co masz podane w pierwszym screenie to adres twojego routera to 192.168.0.1 . Dasz radę spróbować wpisać ten adres na innej jednostce?

Jeżeli pojawił się u Ciebie konflikt IP to podejrzewam, że masz błędnie skonfigurowany DHCP - możliwym jest, że przydział dla jednostek jest "za mały" i czasami jedno urządzenie wywala drugie.

Spróbuj zrobić tak:

- reset routera ( odłącz z prądu na 10 sekund potem włącz )

- na jednostce gdzie są problemy wywal ustawienia o sieci i wpisz hasło do wi-fi ponownie

- kontroluj ilość podłączonych urządzeń (masz w domu tablet, którego używasz tylko w toalecie/bardzo rzadko? Wyłącz mu Wi-Fi)

Taki problemy z konfliktem IP i DHCP to najczęściej wina albo taniego routera (szczególnie software'u jaki jest oryginalnie zainstalowany), albo źle skonfigurowanego DHCP. Przeskanowałbym na twoim miejscu również sieć czy przypadkiem nie masz "niechcianych gości" w swojej sieci. Przy konfiguracji DHCP możesz też zmienić początkowy adres IP na 192.168.0.10 co da Ci lepszą przejrzystość ile urządzeń będzie korzystać z Wi-Fi.

PS. Wpisanie ręcznego adresu IP pomaga ludziom ze źle skonfigurowanym DHCP :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczytało adres routera 192.168.0.1 na moim komputerze

no i mam dostępne różne informacje i ustawienia - coś tutaj mam przestawiać?

jak poprawnie skonfigurować DHCP?

no i w jaki sposób mogę zobaczyć jakie urządzenia są połączone z routerem?

wyczyściłam wszystkie dane dot. sieci, nastepnie router zresetowalam i połączyłam się ponownie. na razie działa, ale pewnie tylko kwestia czasu a rozłączy znowu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pozmieniać? Wszystko! Jak masz smartfona to pobierz jakąś darmową aplikację i zobacz jaki kanał Wi-Fi jest najmniej oblegany w twojej okolicy. Dodatkowo zrób sobie "szybkie ustawienia od nowa". W zakładce DHCP szukaj przydziałów (mówiąc najprościej) jakie chcemy mieć u siebie. Ustaw zakres od np. 192.168.0.100 do 192.168.0.120 (byle nie od 1). Są to chyba najpopularniejsze rozwiązania z IP.

Jak sprawdzić ilość połączeń? Szukaj statystyk sieci Wi-Fi. W każdym routerze jest to określone różnie - czasami dosłowie (WiFi Statistics), a czasami Wi-Fi Connection etc. Po prostu pogrzeb trochę - od samego klikania w rubryczki nic się nie popsuje (chyba, że coś pozmieniasz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ustaw najpierw statyczny adres IP. Tak jak w drugim screenie daj po kolei:


Adres IP: 192.168.0.70
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1

DNS1: 62.179.1.60
DNS2: 62.179.1.61

DHCP zajmiemy się na samym końcu jak nic nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...