Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yoo041995

Płyta główna - smutny koniec

Polecane posty

Witajcie!

Niestety dziś bawiłem się zasilaniem z USB i coś zrobiłem nie tak i wszystkie USB na płycie głównej odmówiły posłuszeństwa... moja wina, wiem... ale nie o to chodzi.

Po zresetowaniu komputera płyta główna nie wykryła żadnych dysków SATA(mam 3, w tym jeden SSD), ale później już nie było problemu.

Zresetowałem również BIOS, wyciągając baterię, jednak to nic nie dało, płyta główna nadal świrowała.

Ostateczny koniec nastał później, gdy przeglądałem internet komputer nagle się zresetował i wiatraki(najpewniej ten na CPU) zaczęły pulsować( raz niskie raz wysokie obroty). Odłączyłem zasilanie komputera i na tym już pozostało. Nie chcę ryzykować, by nie uszkodzić czegoś więcej.

Tak więc mam prośbę, domyślam się, że płyta główna padła całkowicie(pewnie mostek południowy), tak więc muszę rozglądać się za nową płytą. Miło byłoby aby nie była gorsza od mojej(DG31PR), miała jej wszelkie funkcje, a dodatkowo umożliwiała jakieś OC mojego procesora(Q9400). Płyta oczywiście musi obsługiwać mój procesor oraz wszelkie podzespoły z komputera( to ten z sygnatury) Cena jak najniższa, gdyż nie chce już dużo inwestować w ten wiekowy sprzęt, a także nie czuje potrzeby przesiadki na coś nowszego.

Liczę na fachową poradę. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...