Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stoki

Windows 10 - czysta instalacja

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie nowego systemu i jego czystej instalacji. Jak mogę zabezpieczyć terabajt danych które posiadam na dysku. Mówię tu o wszystkich programach, zdjęciach, filmach i tego typu rzeczach. Chodzi mi dokładnie o to, jak zrobić czystą instalację be utraty tych plików.

Chodzi mi o to, czy jak mam partycję systemową i partycję na wszystko inne, to jak zrobię czystą instalację to stracę wszystko co miałem na tej drugiej partycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli sformatuję przy instalacji 10 partycję systemową, to nie będę musiał się martwić o moje pliki, programy itp. na drugiej partycji? Czy jest to lepszym rozwiązaniem niż aktualizacja z 8.1 do 10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle wygląda instalacja czystego systemu po upgrade, bo słyszałem sprzeczne wersje. Według części źródeł informacja o upgrade zapisuje się na Microsoftowym koncie (jakkolwiek to się fachowo nazywa) i wystarczy się na niego zalogować, ale słyszałem też wersję, że po aktualizacji klucz od 8.1 jest odnotowywany jako "uaktualniony" i zaczyna pasować do Win10. Jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przed chwilą akutalizacje na laptopie. Zainstalowany był tam Win 7 HP. Pierwsze update, potem czysta instalacja. Miałem mały problem z aktywacją i tutaj właśnie próbowałem użyć klucza z Win 7 i nie pasował. Dzowniłem na infolinię i powiedzieli mi, że dużo ludzi ma taki kłopot, który zostanie rozwiązany do kilku dni. Zacząłem więc instalować programy i gdy miałem wyłączać to popatrzyłem jeszcze czy się czasem nie aktywował. Patrze a tu jest aktywny. Z moim głównym kompem na którym był Win 8.1 pierwsze wykonałem update i potem czystą instalację to od razu się aktywował bez problemu.

Jeszcze dodam, że na laptopie jak miałem kłopot z aktywacją to była wyświetlona końcówka klucza i różniła się od tego z Win 7 HP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co MS tłumaczył, to ani to ani to. Licencja jest przypisywana do sprzętu przy pierwszym upgradzie. Potem przy czystej instalacji można pominąć wpisywanie klucza, a przy aktywacji system sam powinien rozpoznać kompa i sprawdzić, czy ma on ważną licencję - źródło:

If you upgraded to Windows 10 on this PC by taking advantage of the free upgrade offer and successfully activated Windows 10 on this PC in the past, you won't have a Windows 10 product key, and you can skip the product key page by selecting the Skip button. Your PC will activate online automatically so long as the same edition of Windows 10 was successfully activated on this PC by using the free Windows 10 upgrade offer.

Klucz z Windowsa 8.1 nie pasuje do Windowsa 10 po upgradzie. Jest generowany całkiem nowy klucz, który można wyciągnąć z rejestru np. za pomocą Magical Jelly Bean KeyFinder.

Nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku wersji BOX przy próbie przeniesienia licencji. W teorii jest to możliwe, ale nigdzie nie ma informacji jak to zrobić. Najpewniej wyciągnięcie klucza z systemu i zapisanie go będzie najbezpieczniejszą opcją.

@UP Serwery MS najpewniej są przeciążone. Po prostu czekaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zainstalowałem uaktualnienie do windows 10 smile_prosty.gif

wszystko śmiga , nic nie straciłem, zaraz będę sprawdzał czy wszystkie aplikacje itd. działają poprawni smile_prosty.gif

pierwszy problem , watch dogs jst 5 klatkach / s

uruchomiłem ponowie kompa , teraz śmiga jak szalone :) nawet lepiej , w 4k w woie na ful detalach z wygładzaniem i wszystkim klatek + około 10 - 15 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ja nie zauważyłem żadnego przyrostu wydajności :/ Ba, Wiedźmin chodzi gorzej niż na 8.1, może jak zrobię czystą instalację to będzie lepiej. No nic, trzeba czekać na gry z Dx 12, wtedy zobaczę co ten system potrafi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w jakim stopniu i to od dosyć dawna. HD 7850 to GCN 1.0, czyli Feature level 11.1, Resource Binding tier 3.

Tak naprawdę możliwości są dwie - albo karta obsługuje DX12, albo nie. Potem dochodzą pewne dodatkowe funkcjonalności, które karta może wspierać, ale w przypadku DX12 mają one drugorzędne znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tej tabelce jest błąd. Kepler jest gdzieś pomiędzy 11_0, a 11_1. Tzn. wspiera trochę więcej niż jest wymagane przez 11_0, ale nie wspiera części rzeczy, które są wymagane przez 11_1. Wszystko się zgadza.

[edit]

Tu masz wyjaśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...