Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WarHead

Rozwiązany: Windows 10 - pytania odnośnie akutalizacji

Polecane posty

Hey, jako że od dzisiaj można zaktualizować system do Windowsa 10 to mam parę pytań:

1. Czy podczas aktualizacji moje dane się usuną?

2. Jest jakaś możliwość nagrania W10 na płytkę? Tak że mieć w razie czego?

3. Kupiłem laptopa z wgranym Windowsem 8. W tej chwili mam 8.1 a już niedługo W10. Jak wygląda sprawa z partycją recovery? Czy jeśli coś się stanie i będę chciał wgrać system z tej partycji to znowu będzie to W8? Co jeśli już wtedy nie będzie darmowej akutalizacji do W10? (dlatego chciałbym mieć 10 na płytce).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. smile_prosty.gif

EDIT:

Teoretycznie jest chyba możliwe że można pobrać ISO z sieci nagrać na DVD a potem przy instalacji podać klucz (oryginalny) który tam był jakoś wpisany w laptopie. Tylko nie wiem jak sprawdzić ten klucz. (dobre mam rozumowanie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam to samo pytanie co Ty. Szczególnie to drugie. Jak to będzie przy formacie? Mam zainstalować swoje 8.1 i aktualizacja do 10 będzie już zawsze dostępna, czy muszę jakoś zgrać tego W10 na płycie i instalować czyste 10 przy formacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy podczas aktualizacji moje dane się usuną?

Jeśli wszystko pójdzie jak należy, to nie powinny. Warto jednak zrobić backup, bo nie zawsze wszystko idzie jak należy.

2. Jest jakaś możliwość nagrania W10 na płytkę? Tak że mieć w razie czego?

Tak, tylko średnio ma to sens, bo obrazy można pobrać z sieci w razie potrzeby z tej strony. Pobranie obrazu "na zapas" sprawia, że nasz obraz może być nieaktualny (co negatywnie wpłynie na czas instalacji).

3. Kupiłem laptopa z wgranym Windowsem 8. W tej chwili mam 8.1 a już niedługo W10. Jak wygląda sprawa z partycją recovery? Czy jeśli coś się stanie i będę chciał wgrać system z tej partycji to znowu będzie to W8? Co jeśli już wtedy nie będzie darmowej akutalizacji do W10? (dlatego chciałbym mieć 10 na płytce).

W takim przypadku wgrasz system, który jest na partycji recovery, czyli Windows 8. Jeśli raz dokonasz aktualizacji do Windows 10, to zachowasz do niej prawo na stałe, więc w teorii w dowolnym momencie będzie można wgrać Windowsa 8, po czym zaktualizować go do Windowsa 8.1, którego następnie będzie można zaktualizować do Windowsa 10, tylko po co? Lepiej wykonać czystą instalację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy pierwszej instalacji być może (zależy od sposobu instalacji) będziesz musiał podać klucz produktu, ale potem już licencja na Windows 10 będzie przypisana do Twojego kompa na Twoim koncie MS i kolejna instalacja na tym samym koncie będzie się działa automagicznie.

Tu jest w sumie jeszcze jedna istotna rzecz - upgrade do Windowsa 10 jest na jednym kompie. Jeśli masz Windowsa 7/8/8.1 BOX, to nie dostajesz Windowsa 10 BOX, tylko coś w stylu OEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko problem z tym że nie znam tego klucza. Kupiłem lapka od razu z W8 OEM czyli klucz jest gdzieś biosie zapisany.

Dobra dla tych którzy również czekają na odpowiedzi to:

1. Dane nie usuwają się podczas uaktualnienia systemu. Jeśli system nagramy na płytke i wgramy jako czysty system bezpośrednio z W8.1 to chyba nie będzie legalny system. Czyli najpierw trzeba uaktualnić.

2. Są chyba 2 opcje: 1. To to co napisał Sevard, a druga to zrobienie ISO z plików do aktualizacji w ukrytym folderze $Windows.~BT na dysku C.

3. Tutaj już się dowiedziałem jak napisał Sevard że gdy uaktualnimy system to mamy do niego dostep na stałe.

Wszystkie odpowiedzi (2)

MarcinStanik odpowiedź w dniu lipca 29, 2015rsp-expand-down.png?ver=5.7.0.102

"Czy po uaktualnieniu mogę ponownie zainstalować system Windows 10 na komputerze?

Tak. Po wykonaniu uaktualnienia do systemu Windows 10 w ramach oferty bezpłatnego uaktualnienia możesz ponowie zainstalować system na tym samym urządzeniu, nawet wykonując czystą instalację. Nie musisz kupować systemu Windows 10 lub przywracać wcześniejszej wersji systemu Windows i uaktualniać ponownie.

Możesz także utworzyć swój własny nośnik instalacyjny, przy użyciu USB lub DVD, i korzystać z niego do uaktualnienia urządzenia lub ponownego zainstalowania systemu po wykonaniu uaktualnienia."

stawiam na jakiś kreator tworzenia nośnika instalacyjnego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko problem z tym że nie znam tego klucza. Kupiłem lapka od razu z W8 OEM czyli klucz jest gdzieś biosie zapisany.

Jest wbity w BIOSie.

1. Dane nie usuwają się podczas uaktualnienia systemu. Jeśli system nagramy na płytke i wgramy jako czysty system bezpośrednio z W8.1 to chyba nie będzie legalny system. Czyli najpierw trzeba uaktualnić.

Inaczej - tylko przy pierwszej instalacji dziesiątki musisz wykonać upgrade z Windows 7/8.1. Każdą kolejną instalację możesz już wykonać jak chcesz - albo jako upgrade taką samą ścieżką, albo jako czystą instalację.

2. Są chyba 2 opcje: 1. To to co napisał Sevard, a druga to zrobienie ISO z plików do aktualizacji w ukrytym folderze $Windows.~BT na dysku C.

Zrobienie ISO z tych plików to nie jest dobry pomysł. Jeśli chcesz wykonać własne ISO bez ściągania czegokolwiek, to Windows od Ósemki ma wbudowane narzędzie do przeprowadzenia tego procesu.

Tak. Po wykonaniu uaktualnienia do systemu Windows 10 w ramach oferty bezpłatnego uaktualnienia możesz ponowie zainstalować system na tym samym urządzeniu, nawet wykonując czystą instalację. Nie musisz kupować systemu Windows 10 lub przywracać wcześniejszej wersji systemu Windows i uaktualniać ponownie.

Możesz także utworzyć swój własny nośnik instalacyjny, przy użyciu USB lub DVD, i korzystać z niego do uaktualnienia urządzenia lub ponownego zainstalowania systemu po wykonaniu uaktualnienia."

stawiam na jakiś kreator tworzenia nośnika instalacyjnego

Tak, jest specjalny kreator do tego celu, tylko żywotność płyt jest jaka jest, więc najpewniej i tak skończy się na tym, że będziesz musiał ściągać obraz ze strony MS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...