Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BoshtetVasNedas

Laptop ASUS "buczy"

Polecane posty

Od jakichś 4 miesięcy mam okazję (nie)cieszyć się laptopem Asus (Model: ASUS G551JW-CN099H i7-4720HQ/8GB/750GB/DVD/Win8 GTX960, zakupiony w sklepie X-KOM). Problem pojawił się około 3 tygodni temu, gdy nagle z dnia na dzień komputer zaczął buczeć, jak gdyby albo wentylator o coś tarł, albo jakbym go dosłownie "zarzynał" na jakiejś grze, gdy tak naprawdę stał sobie po prostu włączony i np. przeglądałem internet. Po usilnych próbach zażegnania problemu za pomocą sprężonego powietrza, różnorakich ustawień go pod różnym kątem (do góry nogami nie próbowałem ;P) i czystych/awaryjnych rozruchów sprzęt został odesłany do autoryzowanego serwisu, gdzie według dostarczonych mi informacji wymieniono w nim płytę główną i cały system chłodzenia. Dziś sprzęt wrócił do mnie i po uruchomieniu samego komputera wszystko zdawało się zadziwiająco dobrze działać... do momentu gdy po przejściu z ekranu blokady (wszystkim użytkownikom Win8 znana blokada obrazkowa przed właściwym ekranem logowania do systemu), do właściwego ekranu logowania problem cudownie powrócił w nowej sile. Po zalogowaniu do systemu i ponownym uruchomienie nie ustępował nawet na chwilę. Głuche, momentami lekko piskliwe buczenie trwało w najlepsze, pomimo już uprzednio przetestowanych prób z sprężonym powietrzem, stawianiem na różnych podłożach etc. Dopiero zupełne wyłączenie sprzętu i ponowny rozruch z powrotem do ekranu blokady cokolwiek poprawiał. Póki nie loguje się do Windowsa (nie schodzę z owego obrazka) laptop pracuje cicho i tak jak w dniu zakupu. Starczy że spróbuję się zalogować i mam wycie. Ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł co może wadzić? Temperatury na ile się orientuję są w normie, zresztą niemożliwe by sprzęt zaczął się grzać po pół minucie użytkowania. Wykluczam też wady mechaniczne, chyba że w serwisie pracują prawdziwi dyletanci, zresztą gdyby o to chodziło chyba buczałby cały czas, niezależnie czy loguje się do windowsa, czy nie. Zaznaczę jeszcze tylko że laptop w ogóle nie zaczyna buczeć jeśli nie zejdę do ekranu logowania, czy stoi godzinę czy cztery, za to jak już jestem zalogowany nie ma zamiaru ani trochę przestać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie karty graficzne, więc spróbuj wymusić przełączenie i zobacz, czy na obydwóch kartach jest to samo. Warto spróbować zmienić sterowniki do karty graficznej, zwłaszcza dedykowanej. nVIDIA ma dosyć długą historę problemów z zarządzaniem pracą wentylatorów przez sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Dobra mniejsza. Ślepy jestem, dokopałem się. Faktycznie, na Intelu zrobiło się znacznie ciszej po krótkiej chwili. Teraz zostało tylko takie ciche pozgrzytywanie (tarcie?), znacznie mniej irytujące i do zniesienia. Zaś po restarcie sprzętu problem powrócił, tak jak był, niezależnie którą kartę wybieram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...