Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 09/2015 - zawartość

Polecane posty

Gorąco za oknami, a my gorąco polecamy najnowszy numer CDA (09/2015), w sprzedaży od wtorku 28.07. I choć w branży letnia posucha, to gwarantujemy wam, że nie będziecie żałować wydanych 15,99 zł. Po pierwsze - aż cztery pełniaki, z kultowym BioShockiem na czele (a oprócz niego Gun PL, Shadows on the Vatican - akt I PL, 1Heart PL). Po drugie - znów dajemy kody (warte ok. 50 zł) do WoT-a. (Tu przerwa, by fani gry wydali radosny wrzask, a antyfani zawyli "bueee... znoooowu?!"). Po trzecie - bonus o wartości ok. 5 euro do Games of Glory. A po czwarte - naprawdę sporo do poczytania, tak o grach, jak i publicystyki.

I żeby nie być gołosłownym - w zapowiedziach mamy Guitar Hero Live, Rock Band 4,

Shenmue III (uspokajam wyznawców serii, że tekst napisał ktoś, kto ją lubi i rozumie), XCOM 2 (jupiii!), Baldur?s Gate: Siege of Dragonspear, Transformers: Devastation i Mass Effect: Andromeda. Tu pozwolę sobie na odrobinkę autolansu - ów ostatni tekst napisałem ja, Smuggler, bazując na tym, co pewien Dobrze Poinformowany i Wiarygodny Kret zdradził w sieci na temat założeń Andromedy, jej fabuły itd. I muszę powiedzieć, że sam się tą zapowiedzią podjarałem (Allor zresztą też), a to nie zdarza mi się często. smile_prosty.gif

Beta-testów mamy aż 15, więc wymienię tylko te najważniejsze: Armored Warfare, Call of Duty: Black Ops III, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Kingdom Come: Deliverance, Ark: Survival Evolved, Into the Stars, PES 2016, Lego Worlds.

W recenzjach w tym numerze bez szału (bo kto wydaje hity wtedy, gdy potencjalni nabywcy są na wakacjach?), ale nie oznacza to, że nie ma o czym czytać. Przyjrzeliśmy się remasterom czterech głośnych tytułów (Devil May Cry 4 Special Edition, God of War III Remastered, Worms World Party Remastered, Payday 2: Crimewave Edition). A czy znacie grę Her Story? Dawno już nie było w redakcji takiego zamieszania związanego z oceną - utworzyły się dwie frakcje o radykalnie odmiennych zdaniach. W efekcie w numerze znajdziecie dwie recenzje tego tytułu, a różnica pomiędzy wieńczącymi je ocenami to 5 punktów. Gem opisuje dwa "hakenslesze", The Incredible Adventures of Van Helsing III oraz Victora Vrana, a z tego starcia zwycięsko wychodzi skazany na porażkę Victor. Sadysta MQc dręczy dużą jaszczurkę (Godzilla: The Game), 9kier bawi się klockami lego (Lego Minifigures Online), Berlin pokazuje grę, która nawet mhhhhocznych fanów death metalu zmusi do wykrztuszenia "aww, słodkie!" (Yoshi?s Woolly World), enki śmiga w F1 2015. Nie braknie też kącika gier mobilnych. W sumie recenzujemy blisko 40 produkcji (tadam!).

Niepisana zasada głosi, że gdy nie mamy w recenzjach superhitów, staramy się to skompensować wyjątkowo dobrą publicystyką. Osobiście uważam, że jak najbardziej się nam to w CDA 09/2015 udało. Zaczynamy od "Niezapomnianych Krain", czyli przeglądu gier RPG podanego w bardzo nieszablonowej formie. W Grach Wiecznie Żywych opowiadamy o Falloucie, a raczej o świecie, w którym toczy się akcja cyklu ("Jutro, którego nie było, "Czarna strona krypt", "Lepszy koniec świata"). "Z uczelni do Dzikiego Gonu" to tekst o polskich szkołach wyższych kształcących twórców gier. Chciałbyś zarabiać 5000 zł na rękę? To poczytaj. Cztery felietony poświęcamy kolejno zmarłemu niedawno nietypowemu szefowi Nintendo, 30. urodzinom komputera Amiga, niewesołej sytuacji AMD oraz... no dobra. Kto zgadnie, o czym jest tekst enkiego zatytułowany "Gdy rum zaszumi w głowie"? (Podpowiedź ? nie, nic o piratach). Przybliżamy też historię osiągnięć i trofeów ("Achievement unlocked ? to już 10 lat") i przypominamy niewydaną grę Hannibal: The Game. Będzie też o czwartej generacji konsol (i najlepszych tytułach na SNES-a) oraz obowiązkowe Szpile, w których to czepiamy się nawet samych siebie za to, co pisaliśmy ostatnio w Szpilach (taka mała incepcja).

Dział technologiczny zaczynamy poradnikiem poświęconym emulacji starych komputerów, konsol i automatów do gier. Do współczesności wracamy, testując nowe karty AMD (AMD Radeon R9 Fury X i Sapphire Radeon R9 Fury Tri-X), laptopy do gier, drukarkę, mysz gamingową, dyski SSD, klawiatury, słuchawki, smartfony, urządzenie do nagrywania obrazu (np. z konsol) i drony. Tak jest, drony, oczy was nie mylą. Mamy nawet filmik z testów w plenerze (uprzedzając pytania - nie, to nie my zaatakowaliśmy dronem samolot Lufthansy). Jest też poradnik dla fanów streamingu muzyki - porównanie serwisów dostępnych w Polsce.

A na deser jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

Na płytach oprócz wspomnianych już 4 pełniaków (BioShock, Gun PL, Shadows on the Vatican - akt I PL, 1Heart PL) znajdziecie 11 dem gier, freeware?y, mody do Wiedźmina 3, e-booki, gameplaye, trailery, cosplay oraz masę innych bonusów.

Zainteresowanym przypominamy: od 28.07, 15,99 zł w garść... i miłej lektury!

#######################SPIS TREŚCI##################

Info

##ZAPOWIEDZI

Guitar Hero Live

Rock Band 4

Shenmue III

XCOM 2

Baldur?s Gate: Siege of Dragonspear

Transformers: Devastation

Mass Effect: Andromeda

##JUŻ GRALIŚMY

Armored Warfare

Call of Duty: Black Ops III

CrossCode

Kingdom Come: Deliverance

Super Mario Maker

Star Fox Zero

Chibi-Robo! Zip Lash

Metroid Prime: Federation Force

Mario Tennis: Ultra Smash

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

Mario & Luigi: Paper Jam

Bios

Gunsport

BeamNG.drive

Ark: Survival Evolved

Moonrise

Subnautica

Into the Stars

PES 2016

Lego Worlds

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

#############RECENZJE

Powtórka z rozgrywki (remastery):

Devil May Cry 4 Special Edition

God of War III Remastered

Worms World Party Remastered

Payday 2: Crimewave Edition

Splatoon

The Masterplan

Centauri Sector

Homesick

Guilty Gear XX Accent Core Plus

Ronin

Her Story

The Incredible Adventures of Van Helsing III

Victor Vran

Lethis - Path of Progress

Lego Minifigures Online

Godzilla: The Game

Yoshi's Woolly World

Rise of Incarnates

Infinifactory

Rocket League

F1 2015

J-Stars Victory VS+

Cosmophony

Portal Stories: Mel

Curse of Mermos

The Silent Age

Ossuary

Anna?s Quest

Knee Deep

Gry mobilne:

Beat Master

Don?t Starve: Pocket Edition

Troll Face Quest Unlucky

Sonic Dash 2: Sonic Boom

Operation Abyss: New Tokyo Legacy

Lord of Magna: Maiden Heaven

Dr. Mario: Miracle Cure

Can You Escape 4

Xeodrifter

#################Publicystyka

Niezapomniane Krainy

Gry wiecznie żywe - Fallout:

Jutro, którego nie było

Czarna strona krypt

Lepszy koniec świata

Z uczelni do Dzikiego Gonu

Felieton: Mój Iwata

Felieton: Gdy rum zaszumi w głowie

Achievement unlocked - to już 10 lat

Epitafium - Hannibal: The Game

Felieton: Amiga forever!

Felieton: AMD: A My Dołujemy

Osiem generacji konsol, cz. 4

The best of... SNES

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK

Zagrajmy w to jeszcze raz - emulacja

Testy

AMD Radeon R9 Fury X

Sapphire Radeon R9 Fury Tri-X

Laptop Asus G751 G-Sync

Laptop Lenovo Y50-70 UHD

Drukarka Epson L800

Dysk SSD GoodRAM Iridium Pro 240 GB

Dysk SSD Kingston HyperX Savage 240 GB

Klawiatura SteelSeries Apex M800

Mysz optyczna NTT Hiro Octagon

Klawiatura Roccat Ryos TKL Pro

Smartfon LG G4 32 GB

Smartfon Overmax Qualcore 7020 3G

Słuchawki Bluetooth Art AP-B21

AverMedia Live Gamer Extreme

Karta dźwiękowa USB Asus Xonar U5

Słuchawki USB Ozone Blast 7.1 Ocelote

Drony

Poradnik

Streaming muzyki - serwisy w Polsce

############INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

##############ZAWARTOŚĆ COVER DVD

####PEŁNE WERSJE GIER

# BioShock

Gatunek: FPS/RPG

Ocena w CDA: 9 (10/2007)

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 2,4 GHz, 1 GB RAM, GF 6600/ATI X1300

Znów udało się nam dokonać niemożliwego. Na naszej płycie znajdziecie pełną wersję BioShocka - tytułu będącego jednym z kamieni milowych nie tylko swego gatunku, ale gier w ogóle. Ta stworzona przez Irrational Games Kena Levine?a i wydana w 2007 ?strzelanka dla myślących? po dziś dzień uznawana jest za jedno najwybitniejszych dzieł naszej branży, a przy okazji dowód na to, że da się połączyć sukces artystyczny z komercyjnym.

BioShock to historia mężczyzny imieniem Jack, który cudem uratowany z katastrofy samolotu nad Pacyfikiem odkrywa sekretne podwodne miasto zwane Rapture. W walce bohater liczyć może nie tylko na arsenał konwencjonalnej broni (każda z kilkoma poziomami usprawnienia i trzema rodzajami amunicji), ale także specjalne moce zwane plazmidami. Pozwolą one razić elektrycznością czy ogniem, jak również korzystać z telekinezy czy... roju pszczół.

Niezwykłość rozgrywki w BioShocku musi jednak ustąpić jego atmosferze. Ta jak na strzelankę jest gęsta i duszna, ocierając się miejscami o horror. Niezapomniany charakter ma także samo Rapture, które czasem określa się mianem drugiego głównego bohatera tej opowieści. Tym bardziej cieszy więc to, że gra mimo upływu lat jest bardzo atrakcyjna pod względem oprawy. Stworzona na podstawie Unreal Engine 3 wciąż wygląda znakomicie, niezrównana pozostaje także pod względem udźwiękowienia. Jeśli więc dotąd nie miałeś okazji zanurzyć się w świecie BioShocka, bądź tak miły i zrób to jak najszybciej.

PS: Gra jest po angielsku, ale jeśli to problem - w sieci bez problemu da się znaleźć spolszczenia.

# 1Heart PL

Gatunek: przygodowa

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 1,6 GHz, 1 GB RAM, GF 6100

Horror w postaci point?n?clicka o intrygującej, acz nierównej fabule. Opowiada o dzieciach pozostawionych w domu, które przyjmują prezent od nieznajomego i w efekcie zostają uprowadzone i rozdzielone. Rozpaczliwe poszukiwania zaginionej siostrzyczki, na jakie skazany zostaje gracz, odbywają się w ręcznie rysowanym świecie z koszmarów. 1Heart cechuje się niezłym udźwiękowieniem, ale niestety niestaranna stylistyka gry sprawia, że nie bardzo wiadomo, czego się chwycić i po co, intensywność doznań słabnie, a zagadki stają się nużące. Niemniej jeśli w tym przypadku talent nie nadążył za ambicjami twórców, to i tak warto przynajmniej zagrać, a być może nawet - korzystając z tego, że trwa ledwie parę godzin - skończyć.

# Gun PL

Gatunek: akcja

Ocena w CDA: 7+ (01/2006)

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 1,8 GHz, 256 MB RAM, GF3/ATi 8500

Gun jest jak stary rewolwerowiec - niepozorny, ale zabójczy. Na pierwszy rzut oka to prościutka strzelanka, która słabo zniosła upływ czasu. Na drugi jednak po paru pierwszych liniowych misjach (pełnią funkcję samouczka) otwiera się, stając się czymś w rodzaju westernowego Grand Theft Auto. Prócz rozbudowanego i zróżnicowanego głównego wątku fabularnego pojawią się misje poboczne (m.in. łowcy nagród, ale także kuriera), fani gatunku docenią też zapewne dbałość, z jaką stworzono moduł jazdy konnej. Koniec końców nie jest to może Red Dead Redemption, ale z uwagi na to, że pecetowej wersji tego megahitu chyba jednak nie doczekamy, stanowić może jego przedsmak.

# Shadows on the Vatican - akt I: Chciwość PL

Gatunek: przygodowa

PEGI: 7

Producent: 10th Art Studio

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: Vista/7/8, CPU 1,5 GHz, 1 GB RAM, GF 8800 GT/ATI X1800

Przygodówka point?n?click na kanwie książki "W imieniu Boga? Śledztwo w sprawie morderstwa papieża Jana Pawła I" Davida Yallopa. Jej bohaterem jest były ksiądz, obecny lekarz i prawie model - James, który uwikłany zostanie w sieć powiązań Watykanu z masonerią i mafią. Niestety, na uwadze trzeba mieć to, że Shadows on the Vatican jest liniowe, co oznacza ogromne liczby "nie mogę tego zrobić" w najrozmaitszych formach.

####

Games of Glory

Fundament Games of Glory oparty jest na Mobach, ale gra dodaje też elementy strzelanek. Intensywna walka, celowanie zależne od umiejętności gracza (żadnego autoataku), szeroki wybór broni, dwie mapy i 12 postaci. Na płycie znajdziecie kod do Steama na aktywację DLC o nazwie Starter Pack o wartości prawie 5 euro, w ramach czego otrzymacie niesamowicie wszechstronną zwiadowczynię wyposażoną w maskę przeciwgazową, a także walutę gry o wartości 5 dolarów pozwalającą zakupić kolejne postacie, kapelusze i stroje.

#########

###pełne wersje

BioShock

Gun PL

Shadows on the Vatican - akt I PL

1Heart PL

###DEMA

Aeon Ball

Aero's Quest

Cast of the Seven Godsends

Herald

Once Bitten Twice Dead

Pizza Express

rFactor 2

Spin 2

Technobabylon

Through The Woods

Under Earth

###freeware

Cosmic Highway

Curse of Mermos

Daisho

Egypt Adventure

Just Shoot

The Puzzle Guardian

Pythetron

Storm Child

Unending Galaxy

Yet, I despise him

###modulator

Mody do Wiedźmina 3

###GAMEPLAYE

Infinifactory

Lego Minifigures Online

Lethis: Path of Progress

###bonusy

ActionMag

FAQ - wersja 3.3.1

Tapety

###E-BOOKI

Sprawa Mitzie del Bosco

Wywiad z bogiem

Nareszcie Piotr

###galerie

###GRY RODZINNE

###COSPLAY

###DRONY (filmik redakcyjny)

###NA LUZIE

###ZWIASTUNY

Kody do World of Tanks o wartości 50 złotych!

Świętowanie piątych urodzin World of Tanks czas zacząć! Jako prezent otrzymacie od nas kody bonusowe do gry o wartości 50 złotych! Dla nowych graczy będzie to pięć dni konta premium, dla wszystkich bez wyjątku zaś dodatkowe trzy dni konta premium i, co ważniejsze, amerykański czołg lekki premium poziomu III M22 Locust wraz z miejscem garażowym.

Wartość tych trzech ostatnich podarunków to 1850 sztuk złota, czyli ponad 30 złotych!

Kod dla zaczynających

* 5 dni konta premium o wartości ok. 1000 sztuk złota

Kod dla wszystkich

* M22 Locust ? amerykański czołg lekki premium poziomu III o wartości 900 sztuk złota

* miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota

* 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota

Kody są ważne do końca roku.

post-4-0-27529000-1437722307_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszej kolejności zerknę na tekst o niezapomnianych krainach RPG oraz niezwykle cieszy mnie fakt, że w Grach Wiecznie Żywych będzie można poczytać o serii Fallout. W ostatnim numerze nie było tekstu z tej serii co mnie niezwykle smuciło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reckach posucha ale publicystyka na najwyższym poziomie + Bioschock + Gun + SotV no i macie mnie.

Szkoda jednak że recenzje to głównie remastery.

Taki czas, to sie recenzuje, co sie na rynku pojawia. A w wakacje nic sie waznego nie pojawia zwykle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bedzie cokolwiek dziwny numer. Paradoksalnie wsrod listy recenzji nie znalazlem dla siebie praktycznie nic. Jednak publicystyka zapowiada sie juz bardzo interesujaco, a do niej dochodza jeszcze zapowiedzi XCOM 2 i ME: Andromeda (jestem ciekawy, czy sa jakiekolwiek nowe informacje poza tym, co bylo na E3) oraz wyczekiwane przeze mnie Kingdom Come: Deliverance i MGS V: The Phantom Pain w "Juz gralismy". Przeczytam nawet tekst poswiecony Blops 3, bo chociaz dotychczasowe informacje o tej grze nie zachecily mnie do umieszczenia jej na liscie tegorocznych zakupow, to moze Wam uda sie mnie przekonac, ze jednak oferuje cos, na co warto czekac. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MEA pisze na podstawie wycieku od kolesia, ktory pare lat wczesniej "wyciekl" informacje o powstajacym DA:I... i praktycznie wszystko sie potwierdzilo. Wiec jest spora szansa, ze tutaj tez podaje wiarygodne informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, moglem sie domyslic, czyjego autorstwa bedzie ten tekst. wink_prosty.gif Od razu mowie, ze nie jest to dla mnie zaden problem, bo moje zdanie o ME3 pokrywa sie z Twoim, wiec podejscie do serii mamy podobne.

No wiesz, buszuje po sieci, znalazlem niezly stuff, to se mysle - a podziele sie tym z innymi, a co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj potężną zagwozdkę, co będzie na otwieraczu, bo na okładce żadnego tytułu z działu recenzji. Strzelałem, że jeden z dwóch dużych remasterów (GoW albo Devil May Cry 4). Teraz widzę zbiorcze remastery z przodu i zbaraniałem lekko. Zrobiliście jakiś estetyczny otwieracz z tych czterech gier czy zrezygnowaliście z niego w tym nr?

To pierwsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, to bedzie z jednej strony historia calego gatunku (podzielona na kategorie), z drugiej strony rodzaj testu "pokazemy ci jakie RPGi lubi", jest nawet mapka tych krain robiona specjalnie dla tego tekstu itd.

Ciezko go opisac, ale warto go poczytac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, buszuje po sieci, znalazlem niezly stuff, to se mysle - a podziele sie tym z innymi, a co.

Mam tylko nadzieje, ze i space-simow doczekam sie u Was przed premiera TIE Fightera 2. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem ma jakiś wyraźny problem z silnikami graficznymi. Najpierw w poprzednim numerze przeczytałem, że Batman: Arkham Knight działa na Unreal Engine 4 (a to dalej trójka), teraz czytam w dziale "na DVD" o tym, że pierwszy Bioshock działa na Unreal Engine 3. Sorry, to dalej wersja 2,5. Powiem więcej, seria Bioshock przesiadła się na UE3 dopiero przy okazji Infinite. Podobają mi się w tym numerze zapowiedzi (czyli to co zdążyłem przeczytać na razie), ale weźcie przestańcie opowiadać takie bajki jak wymienione powyżej przykłady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały problem - zainstalowałem Bioshocka, szukam tego bez trudu dostępnego w sieci spolszczenia no i... Jak nie trudzi, jak trudzi - pliki z sieci pozdejmowane, bajzel z wersjami (ta z CDA jest 1.1), mógłby ktoś rzucić pomocną dłoń, a jeszcze lepiej link (można dłoń wtedy zachować na inszą okazję)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problem co kolega wyżej. Instalowałem wszystkie spolszczenia jakie znalazłem, ale dalej nic... Zostaje tylko siedzieć ze słownikiem:) Jeśli ktoś sobie z tym poradził to proszę o pomoc. Wybaczcie jeśli to nie ten dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...