Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bohenek123

Czym się różni Open GL od Directx

Polecane posty

Żaden nie jest w sumie lepszy ani gorszy.

Są to dwie różne technologie do generowania grafiki.

Z czego takiego DriectX z tego co sie orientuje nie uświadczysz na Linuxie bo to zabawka Microsoftu.

A efekty, w zależności od tego co twórcy gry przygotowali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirectX jest biblioteką (właściwie API) ogólnego przeznaczenia, generowania grafiki to tylko jedna z wielu obsługiwanych rzeczy. Modułem odpowiedzialnym za grafikę 3D w DirectX jest Direct3D i to on w pewnym przybliżeniu jest odpowiednikiem OpenGL, który jest biblioteką czysto graficzną.

Jeśli chodzi o możliwości, to są podobne, jednocześnie jednak są spore różnice w podejściu obydwóch API do zarządzania zasobami.

I jeszcze jedna istotna rzecz - jest bardzo duża różnica między DirectX 12, a wcześniejszymi wersjami API. Tak samo jest różnica między OpenGL, a czymś, co zowie się Vulkan.

I jeśli chcesz się czegoś uczyć, to raczej polecałbym DX 12 lub Vulkan właśnie. Jak wszystko pójdzie jak należy, to DX11 i niższe oraz OpenGL wkrótce powinny zostać uznane za przestarzałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytałem się, od września technikum Informatyczne T^T,

Właśnie się zastanawiałem czy nie uczyć się DX.

Jeśli chodzi o Open Gl zauważyłem że w pewnej grze jest taka opcja z DX 11 Zmieniłem na Open GL (NIe pamiętam wersji) zauważyłem że bardziej jest wyraźna a co za tym idzie spadały klatki.: D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grafiką 3D stoi naprawdę potężna teoria i bez niej raczej bym do grafiki 3D nie podchodził. Owszem - możesz nauczyć się tworzyć programy z grafiką 3D i bez tego, ale na dłuższą metę bardziej prawdopodobne, że sobie wykształcisz złe nawyki, bo nie będziesz wiedział co, jak i dlaczego działa tak, a nie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...