Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mic_m3

Wieczne pobieranie adresu sieciowego...

Polecane posty

Witam! Mam internet na wi-fi. Problem polega na tym, że cały czas trwa pobieranie adresu sieciowego. Co prawda router mam 3 pietra niżej, ale jak jestem na najwyższym piętrze z laptopem to wszystko działa. Jest to więc problem z stacjonarnym pc. Co robic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się wtrącę, ale mam bardzo podobny problem. Trudno powiedzieć, żeby trwało wiecznie, ale czasem może zająć i 40 minut więc trochę wkurza...

Router: ZyXEL 660 HW

AP: ZyXEL G-202 802.11g

Jak wpiszę IP na sztywno to niby się łączy od razu, (tak twierdzi) ale net nie działa więc i tak trzeba łączyć się od nowa...

Dodam, że problem występuje na innych komputerach łączących się z tym routerem, natomiast użycie tego samego AP do połączenia z innym routerem przebiega bez zakłóceń, więc podejrzewam winę routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] więc podejrzewam winę routera.

Słusznie podejrzewasz, nie dość że Zyxel spaprał firmware w całej serii "660", to jeszcze moduł WiFi jest ... jakby to delikatnie określić ... "niedzisiejszy".

Rozwiązania - takiego w pełni satysfakcjonującego - brak (żadna aktualizacja oprogramowania nie eliminuje losowego pojawiania się tego typu objawów), ale można próbować jakoś obejść problem.

Zrób na routerze przydzielanie IP po adresach MAC i te same adresy IP wpisz na kompach łączących się z routerem. Żeby trochę zwiększyć nędzną przepustowość WiFi możesz wyłączyć szyfrowanie. Nie żebym usilnie namawiał !! co to to nie -> w okolicach gęsto zaludnionych taki router może się stać "hotspotem" dla połowy osiedla, ale filtrowanie MAC ograniczy możliwości domorosłych "hakieruff". Można też wyłączyć wysyłanie SSID, co "ukryje" router przed użytkownikami systemów Windows i większości telefonów komórkowych z WiFi.

PS. Wpisując "na sztywno" IP nie zapomnij o wpisaniu DNS i bramy - to Zyxel "660", więc z automatycznym pobieraniem DNS przy stałym IP może być różnie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój router to Linksys Wireless G WAG200G

PS Gdzie mam wpisać to ip?

Z routerem WAG200G jest zupełnie inny przypadek, na razie nie musisz wpisywać IP -> ale jakby co, to w ustawieniach połączenia sieciowego (właściwości TCP/IP).

Komputer który nie pobiera adresu sieciowego nie ma przypadkiem zainstalowanej Visty?

albo IPv6?

Ja bym zaczął od zresetowania routera do ustawień fabrycznych (najpierw sprawdź czy masz zapisane nazwe użytkownika i hasło do neostrady).

Albo może wpisz stałe IP, a potem sprawdzi się inne opcje - chwila roboty i będzie wiadomo czy pomogło.

Upewnij się czy szyfrowanie jest takie samo na obu urządzeniach, sprawdź klucz, sprawdź czy przypadkiem inna sieć nie nadaje na tym samym kanale co twój router. Ja wiem że "na laptopie działa", ale musi istnieć jakaś przyczyna. Oprogramowanie albo sprzęt, uszkodzenie karty sieciowej TEŻ może powodowa takie objawy (rzecz do sprawdzenia przy użyciu laptopa -> wystarczy przetestować połączenie "ad hoc")

Bo rozumiem że nie blokowałeś dostępu do routera po adresach MAC, albo sprawdziłeś że "stary komputer" jest na liście uprawnionych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...