Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MasterG1382

Płyta główna MSI Z77MA-S01 - Podłączenie.

Polecane posty

WItam.

Jakiś czas temu zakupiłem płytę główną MSI Z77MA-S01, ponieważ moja nowa karta graficzna nie działała pod starą płytą.

Problem w tym, że nie wiem do końca jak ją podłączyć. Podłączyłem przedni panel USB, zasilanie, zasilanie procesora itp itd.

Jednak, gdy próbuje odpalić komputer, ten nie reaguje.

Czy to może być problem ze zworkami? Mam też jeden luźny kabel z żółtą końcówką, podpisana "CR".

Może ktoś napisać, gdzie podłączyć ten żółty kabel i czy jeśli to wina zworek, gdzie je wcisnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny kabel, wtyczka żółta z napisem "CR".

Ogólnie mam problem z odpaleniem tego komputera, wydaje mi się, że sam z siebie powinien wystartować po podłączeniu prądu.

Nie mogę znaleźć żadnej wtyczki, żadnej kombinacji która pozwoliłaby na uruchomienie komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to "CR" mi nic nie mówi, mógłbyś dać zdjęcie?

Nie, komputer się sam nie odpali po podłączeniu do pradu. Musisz podłączyć włącznik do płyty głównej, lub też zewrzeć (np. śrubokrętem) piny, do których włącznik jest podłączany. Położenie tych pinów jest opisane w instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przykładam kabel do zasilania

2. Wkładam kabel zasilania lekko używając siły

3. Przełączam pstryczek na zasilaczu z 0 na 1.

4. Przesuwam drugą rękę ku guzikowi startu

5. Wciskam lekko naprężając palec wskazujący

6. Guzik wciśnięty

7. Nie działa nic, nawet się wiatraczek nie krynci

8. Dopadają mnie myśli samobójcze myśląc, ile hajsu poszło psu w rzyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak MSI Z77MA-S01 to pewnie używana? Może jednak zwróć sprzedawcy. Piny na gnieździe procesora nie były pogięte? Jaki masz procesor?

Sam dopiero co odesłałem dokładnie ten sam model. Płyta może i była sprawna, ale listy kompatybilności z procesorami do niej nigdzie nie ma, nawet na stronie MSI i wyglądało na to że nie była kompatybilna z Xeonem- wentylatory się kręciły, ale nic więcej. Oddałem, dopłaciłem 20 zł do tego oo mam w sygnaturze i już jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój procesor to I7 3770. Niby jest kompatybilna, ale w ogóle nic się nie dzieje. Jakby zasilania nie było. Płyta jest nowa, sam już nie wiem co robić. Tyle pieniędzy poszło a komputer nie działa, leży i kwiczy. Proszę o pomoc jak najszybciej się da, ponieważ w tej chwili bez komputera jestem jak bez ręki. Może być to spowodowane zworkami, albo raczej ich brakiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie prowadził link? Na allegro? To nie jest tak że to Ty nie zauważyłeś że jest używana zanim wcisnąłeś "kup teraz"? :D

Z tego co widzę to nigdzie nie kupisz jej nowej więc dziwiłem się że miałeś taką. Ogólnie "nowe" na LGA 1155 są na wymarciu.

Wiem że to upierdliwe, czasochłonne itd. ale chyba Twoją jedyną opcją (jeżeli z poprzednią płytą komputer się uruchamiał i jesteś pewny że to nie jest nic innego) jest odesłanie i wymiana płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaką płytę (najlepiej od msi) wziąć pod mój procesor i kartę graficzną? Na razie w komputer wsadziłem około 4 tysiące złotych a komputer dalej nie działa. Proszę o pomoc, tylko kogoś kto się na tym zna, a nie jak tamten gość. Nie dość że na samą płytę czekałem miesiąc to jeszcze nie działa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak płyta działa, tylko coś jest nie tak podłączone.

Spróbuj zrobić tak:

1. Wyjmij płytę z obudowy i połóż ją na jakiejś czystej, twardej powierzchni (np. na opakowaniu od płyty głównej).

2. Podłącz zasilanie płyty, upewnij się, że CPU i pamięci są dobrze podłączone, wszystko inne odłącz (łącznie z połączeniem z obudową).

3. Odnajdź w instrukcji od płyty które piny są odpowiedzialne za włączenie kompa i zewrzyj je na krótką chwilę za pomocą śrubokręta z metalowym grotem. Uważaj tylko, żeby nie dotknąć czegoś innego.

Jak to zrobisz, to napisz, czy płyta wystartowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, bo każdy dzień zwłoki to straty. Podajcie mi jakąś dobrą płytę główną która przyjmie i GTX 970 MSI i i7 3770. Widziałem ASRocka z77 extreme4 czy jakoś tak że by działał, ale nie wiem skąd ją kupić. Olewamy płytę którą mam, najwidoczniej nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory powinny zacząć się kręcić, a płyta powinna wydać z siebie jakieś piknięcie.

Akurat płyty MSI od 2012 roku nie wydają piknięcia. Chyba że np. nie ma ramu. Jak jest ok- nic nie pika. Warto o tym pamiętać bo zanim doszedłem do tego że płyta mi nie obsługuje procesora straciłem ze dwa wieczory na przeglądnie tematów o powodach braku piknięcia :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...