Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baroso

Zacinanie sie windowsa - wymuszone restarty

Polecane posty

Laptop- Lenovo y580 core i5

System - windows 7

Problem nasila się z dnia na dzien. Podczas przeglądania stron(chrome), w momencie otwierania nowej karty, wyswietla sie pusta strona(about blank) zamiast tej ktora wpisuje w pasku adresu, a po chwili wiesza sie wszystko. Gdy gram, nie ma tego problemu, o dziwo ma to miejsce przy przegladaniu stron - dziwne.

Czasem pojawiaja sie blue screeny po wczesniejszym samoistnyn restarcie, za jakis czas wstawię tutaj notkę z takiego.

Co robic?

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 3b

BCP1: 00000000C0000005

BCP2: FFFFF88001B27C1D

BCP3: FFFFF88009BFB930

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\062915-28688-01.dmp

C:\Users\emil\AppData\Local\Temp\WER-165189-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Być może jest to problem ze sterownikami, gdyż właśnie siedzę na awaryjnym i wszystko śmiga jak należy. Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę stwierdzić czy za każdym razem, teraz już zaraz po wyświetleniu wszystkich programow na pasku jest zacinka.

Temperatury powinny być ok bo chodzi cichutko, jednak jak wchodziłem na awaryjny to dziwnie się nagrzewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę stwierdzić czy za każdym razem, teraz już zaraz po wyświetleniu wszystkich programow na pasku jest zacinka.

Do odczytania np. za pomocą BlueScreenView.

Temperatury powinny być ok bo chodzi cichutko, jednak jak wchodziłem na awaryjny to dziwnie się nagrzewał.

Pierwsze o niczym nie świadczy. Ze względu na konstrukcję chłodzenia w Lenovo bardzo często bardzo mocno obrywają dyski. Ich temperatura jest monitorowana, ale nie wpływa na szybkość obrotów wentylatorów itp. Swoją drogą S.M.A.R.T. dysku by się przydał. Do odczytania np. za pomocą HDDScan.

Co do nagrzewania w trybie awaryjnym, to w tym trybie wiele funkcji nie działa, dotyczy to również części funkcji ograniczających zużycie prądu, więc komputer w trybie awaryjnym może nagrzewać się bardziej i to jest normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 niestabilnych sektorów na dysku, więc chyba mamy winowajcę. Zgraj istotne dane z dysku. Komputer jest na gwarancji?

Maksymalna temperatura osiągnięta przez dysk to 62 stopnie, czyli dużo za dużo, ale jak już pisałem jest to znana przypadłość notebooków Lenovo IdeaPad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić gdziekolwiek, wymiana dysku skomplikowana nie jest.

Ewentualnie można się jeszcze pobawić z tym dyskiem. Są niestabilne sektory, ale być może da się to jeszcze opanować lub nawet naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak coś, to tu masz opis programu MHDD, za pomocą którego możesz spróbować naprawić dysk. Najlepiej zgrać z dysku dane i zrobić zerowanie oraz remap. Zerowanie usunie z dysku wszystkie dane, więc rób to dopiero po upewnieniu się, że wszystkie ważne dane z dysku są bezpieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seatools pobrałem dla windowsa i też nie wykrywa dysku, rescan nie pomaga. Spróbuję z nowszą wersją MHDD, co jeśli też nie wykryje?

MHDD: Drive is not ready.

Co zrobić?

W biosie w SATA Controller Mode mam ustawione AHCI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem i ten sam laptop i też miałem problem z odpaleniem mhdd i żeby zadziałało to trzeba to przestawić na to drugie tam jest taka opcja coś jak opcjonalny czy coś takiego. ale to nie załatwia problemu bo dysk jak puściłem erase to na początku wszystko dobrze ale jak ma zaczynać wyskakuje start o tej i tej godzinie i stoi w miejscu nie chce pójść. i pojawia się to na ekranie

link z innej strony ale to samo pisze:

http://obrazki.elektroda.net/43_1238181137.jpg

i nie wiem jak to puścić a jak próbowałem KillDisk to niby mi wyzerowało bo pokazuje same zera na dysku ale proces trwał 1s więc coś jest nie tak a dysk jest pusty i windows 7 znikną ale nie całkiem włącza się naprawa windowsa ale nic poza tym

żeby uprzedzić pytania to tak robiłem test programem mhdd i smart test i wiem że mam 12 bad sector a reszta jest w normie jeśli chodzi o prędkość odczytu jedynie z 10-20 sektorów było powyżej 150 odczyt po przejrzeniu a przed kkomendą erase zabrałem dane z dysku linuxem live (mint) na usb internetu będę próbował tym killdisk robić bo ostatnio jak puściłem nie zrobiłem jednego kroku więc zobaczymy według poradnika tego:

http://tipy.interia.pl/artykul_8485,jak-wyzerowac-dysk-twardy.html

a pominąłem krok 4 tylko dałem enter zamiast wpisać

a wykorzystuje do tego ultimate boot CD również na usb zbootowaniego

tak że mam nadzieję że to kogoś na kieruje co zrobiłem i robię a na forum proszę o poradę co mogę jeszcze zrobić jak i czym bo może coś pominąłem albo coś błędnie a kierowałem sie tym poradnikiem:

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź bo stoję w miejscu trochę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego ogólnikowego jak normal na przyklad, nie powiem teraz bo laptop w serwisie.

"wstrząśnienie dysku" Można próbować coś z sektorami, ale na dłuższa metę nie pochodzi, trzeba kupić nowy. Łacznie 300zl.

Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc.

EDYCJA:

Ups nie zauważyłem posta po wyżej, bo był już na nowej stronie. Mi w serwisie powiedział koleś, że musiałem upuścić komputer, twarde lądowanie, a ten należy do wrażliwszych. Kombinowanie z tymi bad sectorami może pomóc ale na krótko. Myślę, że koleś nie robi mnie w wała, uszkodzony dysk jest mi zwracany.

Aha, najtańszy dysk który taki serwis może zaproponować to 219zł. Możesz po prostu sam wymienić i zaoszczędzić kasę, w necie pewnie nawet tanszy znajdziesz, ja dla pewności dałem do serwisu zeby zdiagnozowali co i jak i czy można naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...