Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Songho

Komputer nie widzi dedykowanej karty graficznej

Polecane posty

Cześć,

kupiłem ostatnio komputer w morele z usługą montażu, wczoraj został mi dostarczony. No i niestety jest problem z dedykowaną kartą graficzną, ponieważ nie ma z niej sygnału. Monitor nic nie wykrywa, natomiast gdy podepnę ją do integry śmiga aż miło. W BIOSIE nie widzę tej karty (albo nie jestem w stanie odnaleźć jej).

Udało mi się zainstalować system, wgrać stery (poza dedykowaną której nie ma w menadżerze nigdzie), ogólnie komputer to demon szybkości. Nic się nie sypie, żadnych BSOD-ów.

Karta się świeci, wentylatory chodzą. Nie mogę zdjąć obudowy bo "plomby".

Zastanawia mnie przyczyna (złożyłem już reklamację), czy to może być wina poluzowanej jakiejś części, wpięcia karty w nie ten port etc.? Nie wydaje mi się, żeby MOBO było walnięte, chociaż w najgorszym razie karta jest stuknięta...

Konfiguracja:

http://www.morele.net/inventory/info/L3WzQr/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plomby możesz zerwać nie tracąc gwarancji. One są tylko po to żebyś wiedział, że nikt nie grzebał w komputerze po jego wysłaniu ze sklepu. Przed zabawą w wysyłkę powrotną, to może lepiej by było jednak zajrzeć do środka i zobaczyć, czy karta nie wypadła ze slotu (ekstremalny przypadek, ale się zdarza), czy zasilanie się nie odpięło, itd.

Jakim kablem podłączasz monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI-D. Specjalnie pożyczałem monitor by wyeliminować usterkę sprzętu potencjalnego. A więc tak, wszystko elegancko podpięte, zasilanie jest, karta leży idealnie tam gdzie powinna być. BIOS jest aktualny, przestawianie nic w nim nie daje.

Komputer nawet jak podepnę do dedykowanej startuje sobie z integry.

Tak naprawdę to chcę do netpunktu zawieść bestię (cholera, jest szybki jak diabli) i żeby na miejscu mi kartę do innego kompa wsadzili etc. Bo nawet na integrze mogę spokojnie przeżyć jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem kompa do serwisu kurierem na wymianę na nowy towar wolny od wad - trudno mi określić czy to walnięta karta czy np. port PCI-E na MOBO.

Po oględzinach wnętrza stwierdziłem dodatkowo, że karta nie była podpięta pod dedykowany port zasilacza dla kart. Zamiana jednak nic nie pomogła.

pozostaje czekać wink_prosty.gif

proszę o zamknięcie, bo chyba nic nowego w tym wątku już nie wymyślę

W takim razie temat zostanie zamknięty. Jakby trzeba było otworzyć, daj znać PW do któregoś z nas. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...